Міжнародна торгівля овочами та фруктами може знизитись

Новости Украина Міжнародна торгівля овочами та фруктами може знизитись
торгівля

Добавлено:


Всесвітнє поширення коронавірусу суттєво вплинуло на міжнародну торгівлю плодоовочевою продукцією. Прогнозують, що в 2020 році зниження торгівлі овочами та фруктами перевищить 30%.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, в ході Міжнародної онлайн-конференції “Ягоди та covid19: вплив на ціни, виробництво та торгівлю”.

“Розповсюдження коронавірусу спровокувало суттєве зниження цін на енергоносії, що в свою чергу істотно впливає на плодоовочеву галузь. Чому цей фактор є настільки важливим? Річ у тім, що значна частина споживання овочів та фруктів в дорогому сегменті відбувається в тих країнах, які є багатими на енергоресурси. Відповідно такі країни багато експортують, багато заробляють і відповідно багато імпортують продуктів харчування.

Тому зниження вартості енергоносіїв практично завжди негативно впливає на плодоовочевий сегмент. Плодоовочівництво – це сегмент тієї продукції, яка не є продукцією першої необхідності і коштує достатньо дорого. І якщо ми бачимо зниження доходів населення в багатьох країнах – це означає, що знижується і споживання некритичної для людей продукції”, – пояснює Андрій Ярмак.

Ще одним негативним фактором експерт називає так званий реверс глобалізації. “Зараз всі ідеально налагоджені механізми міжнародної торгівлі виявилися згорнутими, адже в значний мірі багато країн почали захищатися, відмовляючись від імпорту та експерту. За таких умов може виникнути ситуації, коли ціни на окремі види продукції в одній країні можуть суттєво зрости, а в інший країні ця продукція просто утилізується”, – зазначай Андрій Ярмак.

Також в Україні змінюються канали розподілу продукції. Оптові ринки, через які реалізовувалось близько 90% свіжих ягід зараз закриті. З однієї сторони споживачі не мають змогу купити продукцію, а з іншої сторони, багато фермерів просто не спроможні її реалізувати. Таким чином, в цьому сезоні ціни на деяку продукцію можуть виявитися катастрофічно високими на рівні споживачів і в той же час, катастрофічно низькими на рівні виробників.

Варто також зазначити, що суттєвою проблемою для українських експортерів ягід може стати питання логістики. Якщо до початку сезону експорт не буде відновлено, вітчизняні виробники матимуть проблеми з реалізацією своєї продукції. В такому випадку заморозчики матимуть величезну кількість сировини, яку будуть закуповувати у тих, хто раніше орієнтувався на свіжий ринок.

“Всесвітня торгова організація (ВТО) оцінює перспективи зниження міжнародної торгівлі в 2020 році на 30%. А в сегменті ягід, цей показник може бути ще більшим, оскільки це найбільш складний для торгівлі сегмент. Тому, якщо цей факт перенести на бізнес кожної окремої компанії, то мінус 30% в цьому сезоні – можна вважити чудово спрацьованим роком, з точки зору бізнесу”, – зазначає Андрій Ярмак.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы