Масштабна реформа має оживити рибну галузь

Новини Украина Масштабна реформа має оживити рибну галузь

Опубліковано:


Парламент дав старт потужній реформі рибної галузі, прийнявши законопроект 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури». Як зазначають в Мінагрополітики, це має сприяти відновленню галузі.

Передбачається, що відтепер повноцінно запрацюють електронні аукціони на право промислового вилову риби, які до цього проводилися як урядовий експеримент. Прозорий механізм торгів створює рівні умови економічної конкуренції та забезпечує рівний доступ до промислу для нових суб’єктів господарювання.

Також новий Закон спрощує доступ до ринку та зменшує адміністративне навантаження. Так, оформлення та видача дозвільних документів відбуватиметься в електронній формі.

Серед нововведень – створення Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю «Є-риба», встановлення санітарних вимог до рибоприймальних пунктів, посилення контролю за виловом риби. Крім того, на час воєнного стану спростять продовження оренди водних об’єктів.

Очікується, що нововведення сприятимуть відновленню рибної галузі, зростанню конкуренції та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів. Це є вкрай актуальним, адже, тогоріч підприємствами рибної галузі було добуто лише 33,8 тисячі тонн водних біоресурсів, що становить 46% відповідного показника 2021 року.

Втім, експерти зазначають, що і до війни галузь перебувала у стагнації. Зокрема, за останні п’ять років жодного разу рибалки не отримали дозволи вчасно, що критичним для промислу багатьох видів біоресурсів. Наприклад, через затримку з дозволами у 2019 році із затверджених лімітів добування тюльки було освоєно лише 7%. Ще гірша ситуація склалася в 2020 році — із затверджених лімітів освоєно 4%.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы