Кількість свиней у с\г підприємствах перетнула рекордну позначку

Новини Животноводство Кількість свиней у с\г підприємствах перетнула рекордну позначку
свиней

Опубліковано:


Станом на початок 2021 р. в Україні налічується 5,8 млн свиней, що на 113 тис. гол. більше, ніж на початку 2020-го. Про це свідчать дані Держстату.

Таку позитивну динаміку аналітики асоціації «Свинарі України» пояснюють збільшенням поголів’я свиней у сільськогосподарських підприємствах.

«Промислове свинарство розпочинає 2021 р. із загальним поголів’ям, яке на 320 тис. гол., або 9,7% більше за минулорічне — 3,6 млн гол. Це найвища «стартова» кількість свиней у сільгосппідприємствах з 2017 року», — коментують в аналітичному відділі АСУ.

При цьому відзначається, що кількість свиней, утримуваних у присадибному секторі, сягнула мінімальної позначки ще за місяць до сезонного «дна».

«Так, якщо на початку минулого року в господарствах населення утримували 2,43 млн свиней, а на початку лютого 2020-го ця кількість сезонно «просіла» до 2,27 млн гол., то на 1 січня 2021 р. показник понизився до 2,22 млн гол. Це на 8,5%, або 207 тис. гол. менше, ніж на початку 2020 р. Основним чинником, який прискорив «згортання» присадибного свинарства, залишається висока ціна на кормові інгредієнти, зокрема зернові», — роз’яснюють аналітики АСУ.

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы