Карась та оселедець вирвалися в лідери євроінтеграційного промислу

Новини Украина Карась та оселедець вирвалися в лідери євроінтеграційного промислу

Опубліковано:


За 4 місяці цього року виловлено понад 777 тонн водних біоресурсів у водоймах України, про що повідомляє Мінагрополітики. Цьогорічний промисловий вилов вперше відбувається на основі аукціонних торгів через торгову систему «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», що є складовою євроінтеграційної реформи рибної галузі. 

Торік вилов був більший і становив майже 990 тонн. Спад пов’язаний із заблокованими морями та Каховським водосховищем. У внутрішніх водоймах України промислові рибалки виловили майже 450 тонн карася сріблястого та понад 77 тонн оселедця чорноморського. Крім того, понад 239 тонн карася сріблястого —  у дніпровських водосховищах. При цьому у річці Дністер та Дністровському лимані вилов карася сріблястого становив понад 203 тонн. Майже 74 тонн оселедця чорноморського виловлено у річці Дунай. Українські моря «закриті» через військову агресію росії.

Вилов здійснюється на основі аукціонних торгів через «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ». На сьогодні промисловими рибалками вже фактично сплачено 31,7 млн грн, що втричі більше ніж торік. «Аукціони на промисел – це одна з вагомих складових глобальної реформи у рибному господарстві, якою ми предметно займаємося. Наразі нам вже вдалося відкрити можливість долучитися новим учасникам до рибного бізнесу, чим створили рівні умови економічної конкуренції та мінімізували корупційні ризики при розподілі водних біоресурсів між користувачами. Адже врегулювання промислового рибальства на етапі набуття самого права на вилов водних біоресурсів – це суттєві зміни, яких не було в галузі взагалі. Це вагомі кроки з детінізації рибного бізнесу. Еволюція у рибній сфері триватиме», — наголосив заступник Міністра агрополітики Віталій Головня.

Зазначається, що зараз триває нерестова заборона на більшості водоймах України і промислове рибальство там не здійснюється. Після завершення нересту промисел відновиться на акваторіях внутрішніх водойм з урахуванням безпекової ситуації в країні.

Нагадаємо, що 21 квітня Президент України підписав закон, який започатковує наймасштабніші зміни у рибному господарстві за часів незалежності. Ідеться про Закон № 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури».

«Цей євроінтеграційний документ спрямований на створення сприятливих умов ведення рибного бізнесу в Україні, і надзвичайно важливий для системного реформування рибного господарства», – зазначив т. в. о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы