Імпорт зерна: Єврокомісія зняла заборону та закликає до конструктиву

Новини Украина Імпорт зерна: Єврокомісія зняла заборону та закликає до конструктиву

Опубліковано:


Європейська комісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна в сусідні з Україною 5 країн-членів Європейського союзу. Про це йдеться на сайті Єврокомісії: https://bit.ly/3ZmjIcL, повідомляє УКАБ.

У ЄК проаналізували дані щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і дійшли висновку, що завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, «викривлення ринку в 5 країнах-членах, які межують з Україною, зникли».

Зокрема було погоджено наступне:

  • Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (зокрема, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути стрибків зерна.
  • До цього часу Україна має запровадити з 16.09.2023 ефективні заходи контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах.
  • Україна подасть на платформу План дій не пізніше закінчення робочого дня в понеділок, 18 вересня 2023 року.
  • Єврокомісія та Україна відстежуватимуть ситуацію через платформу, щоб мати можливість реагувати на будь-які непередбачені ситуації.
  • Європейська комісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень, поки дієві заходи з боку України діють і повністю працюють.

Також повідомляється, що Єврокомісія закликала Польщу, Угорщину та Словаччину до конструктивності після того, як країни в односторонньому порядку заявили, що продовжать ембарго на імпорт зерна з України, попри рішення ЄС про припинення дії заборони. Водночас парламент Болгарії вже підтримав проєкт рішення про зняття заборони на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Передбачається, що 18 вересня відбудеться зустріч із представниками країн ЄС, яка надасть можливість обговорити питання обмежень на імпорт українського зерна. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы