Харчування на роботі припинили оподатковувати

Новости Украина Харчування на роботі припинили оподатковувати
Харчування на роботі

Добавлено:


Податківцям доведеться поміняти своє ставлення до харчування людей на роботі. Досі вони вважали витрати підприємств на їжу працівників додатковим благом і налічували на витрачені суми податок (податок на доходи фізосіб, 18%). А тепер їм доведеться докорінно змінити свою думку. Так ухвалив Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду.


Про це пише Finance.ua

Розглядаючи справу №808/3611/16, ВС зробив висновок, що при харчуванні в форматі «шведського столу» жодного додаткового блага немає, і податки платити не потрібно. За таким же принципом, за яким було дозволено відносити до витрат вартість алкоголю в ході презентацій і прийомів.

Експерти пояснюють: додаткове благо повинно бути персоніфікованим і пов’язаним з конкретною фізичною особою-платником податків, створювати певні вигоди для такої особи, надаватися податковим агентом і бути вираженим у формі коштів, матеріальних або нематеріальних цінностей, послуг або інших видах доходу.

Податковий орган при визначенні додаткового блага повинен обов’язково вказувати фізичну особу, яка підлягає оподаткуванню, у якої це благо виникає, і період, в якому це додаткове благо виникло.

Безкоштовне харчування працівників за принципом «шведського столу» не дає можливості визначити кількість спожитих продуктів кожним окремим співробітником і розрахувати, який саме дохід у вигляді додаткового блага отримано кожним конкретним співробітником.

Отже, вартість безкоштовного харчування співробітників за принципом «шведського столу» не може розглядатися як об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы