Гуманітарне розмінування стартувало з Миколаївщини

Новини Украина Гуманітарне розмінування стартувало з Миколаївщини

Опубліковано:


Миколаївська область стала першим регіоном, де почалося пріоритетне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Отриманий тут досвід допоможе оптимізувати процес розмінування земельних угідь і в інших областях. Про це йдеться на сайті Кабміну.

На засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування зазначили, що в цей регіон спрямовані значні сили зі складу інженерно-саперних підрозділів ЗСУ, піротехнічних підрозділів ДСНС, залучені іноземні оператори. Зокрема, лише від Міноборони в області працює 11 груп розмінування, з наступного тижня до них долучаться ще 9 груп. Від ДСНС в регіоні працюють 7 груп.

Як зазначила під час засідання Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко, аналіз темпів робіт на Миколаївщині, потреб та питань, що виникають під час обстеження та очищення території, допоможе оптимізувати процес розмінування сільгоспземель і в інших областях.

Водночас урядовець підкреслила необхідність прискорити вирішення вже визначених проблем: «Йдеться про створення реєстру територій, які підлягають очищенню, інструментів комунікації та контролю. Будемо залучати іноземних та вітчизняних операторів, щоб прискорити роботу з розмінування»

Очільник Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун підкреслив, що питання розмінування територій одне із найголовніших для аграрного сектору. По його словам, наявними в Україні засобами та кількістю спеціалістів із розмінування, земельні угіддя зможуть бути лише обстежені за декілька років — не враховуючи самих робіт із розмінування. Потрібно долучити міжнародні компанії та допомогти із фінансовою підтримкою фермерам, для яких вартість розмінування полів є занадто висока. За попередніми оцінками, в 9 областях України (Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та Черкаська) потребують обстеження та, за необхідності, розмінування (гуманітарного розмінування) понад 470 854 га земель сільгосппризначення. Передбачається, що першочергово заходи з обстеження та розмінування здійснюватимуться в регіонах, де проблема забруднення територій є найбільш актуальною, а очищення сільгоспугідь – найбільш економічно обґрунтованим.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы