Гречкосії сіють більше ніж тогоріч, але повільніше

Новини Украина Гречкосії сіють більше ніж тогоріч, але повільніше

Опубліковано:


У цьому році в Україні планують зберегти високі обсяги посіву гречки, попри те, що вона наполовину впала в ціні. Потенціал площ збільшено до 115,4 тис. га (торік засіяно 114,6 тис. га). Однак наразі темпи посіву цієї культури трохи відстають від минулорічних. Про це йдеться в повідомленні Мінагрополітики.

Станом на середину травня вже посіяно 43,26 тис. га (37%),  тоді як 2022 року на аналогічну дату сівбу було проведено на площі 48 тис. га.

Торік урожай гречки становив майже 160 тис. тонн. Згідно з даними Мінагрополітики, внутрішнє споживання цієї крупи в Україні становить орієнтовно 110 тис. тонн щорічно. Тобто для внутрішнього споживання українці сповна будуть забезпечені цією с/г культурою, а залишки дозволять сформувати перехідний резерв.

І в цьому, і в минулому році найбільше гречки сіють на Тернопільщині. Наразі місцеві аграрії засіяли вже 8,8 тис. га. Також в трійці лідерів Вінниччина та Сумщина. У Вінницькій області станом на 18 травня провели сівбу на площі 4,4 тис. га. Аграрії Сумщини наразі випереджають минулорічні показники: 5,2 тис. га. 

Водночас, гречка дешевшає вже восьмий місяць поспіль. Як відзначають експерти, востаннє вона стрімко дорожчала у серпні минулого року – до 92,73 грн/кг. Наразі в середньому кілограм крупи коштує 51,80 грн (-3,29 грн від квітневої ціни).

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы