Горіховий сад у 10 разів прибутковіший за соняшник

Новости Агротехнологии Горіховий сад у 10 разів прибутковіший за соняшник
Горіховий сад

Добавлено:


Горіховий бізнес здатен давати дуже хороші прибутки, однак не одразу – тільки на 7-8-й рік. Водночас горіховий сад у 10 разів прибутковіший за соняшник – так стверджує селекціонер Іван Юкал, що займається вирощуванням як горіхів, так і сільськогосподарських культур.

Він запевняє: 200-300 тис грн із гектара можна заробляти на горіхах. Однак, звичайно ж, не в перший рік після посадки, а десь на 7-8-й. Перші років п’ять доведеться працювати “в мінус”, зате потім, за дотримання правильної технології, можна розраховувати на рентабельність у 400-500%.

“Для порівняння: одна з найбільш рентабельних культур – соняшник – дає 30 тис.грн із гектара”, – відзначав Іван Юкал.

Площа насаджень горіх для отримання прибутків може бути й невеликою, запевняє експерт. Наприклад, родина з 4 осіб, де двоє дорослих, цілком впорається з догляданням горіхового саду на  2 га без залучення найманої праці.

Дуже важливо, за словами експерта, під час закладення горіхового саду визначитися з посадковим матеріалом. Чи то будуть саджанці, а чи сіянці. Саджанці дозволять отримати якісну партію горіхів для експорту та мати необхідні для супроводу документи. Урожай піддаватиметься калібруванню й буде однорідним.

Однак, недоліком його буде короткий термін експлуатації. Дерева можуть мати погану морозостійкість і це вплине на собівартість вирощування.

“Я відаю перевагу сіянцям. Вони більш довговічні, більш морозостійкі й значно довше швітуть”, – розповідає Іван Юкал.

Однак, якщо закладати сад доводиться в полі, то краще віддати перевагу дворічним саджанцям. У такому разі випад може скласти лише 3-5%. Експерт також радить під час висаджування розділити дерева за силою зростання: на карликові, слабкорослі, середні та сильнорослі. Кожна група має свою схему висаджування.

За даними Української горіхової асоціації, минулого року в Україні з’явилося 2 тис. га нових горіхових насаджень. На цей рік розширення садів очікують у таких же розмірах. Аграрії можуть розраховувати на компенсацію вартості саджанців за рахунок державної програми.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы