Економічний «безвіз» з Європою  продовжать ще на рік

Новини Украина Економічний «безвіз» з Європою  продовжать ще на рік

Опубліковано:


Рада Євросоюзу схвалила регламент щодо пролонгації призупинення всіх митних зборів, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту в ЄС ще на один рік. Про це повідомляє прес-служба Європейської ради.

“Ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин із ЄС та підтримати економіку в дуже складних умовах. У поєднанні з військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою такі дії мають вирішальне значення для допомоги Україні у її довгостроковому відновленні”, – зазначається у повідомленні.

Оголошені заходи стосуються фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень. Зазначається, що мита для промислових товарів припинили діяти з 1 січня 2023 року за умовами Угоди про асоціацію.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram подякував за ухвалене рішення: «Європейська Рада сьогодні продовжила дію «економічного безвізу» з Україною ще на рік. Це означає, що український бізнес не сплачуватиме жодних мит, квот і тарифів при експорті товару в ЄС щонайменше до червня 2024 року. Вдячні європейським партнерам за ухвалене рішення».

Нагадаємо, що восени минулого року під час візиту до Берліна та Брюсселя прем’єр-міністра України була досягнута домовленість про так звані енергетичний, транспортний та економічний «безвізи». 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы