Другий етап земельної реформи в парламенті хочуть відкласти на роки

Новини Украина Другий етап земельної реформи в парламенті хочуть відкласти на роки

Опубліковано:


Групою народних обранців зареєструвано законопроект, згідно якого юридичні особи отримають право купувати землі сільськогосподарського призначення лише через 2 роки з дня припинення воєнного стану.

Ініціатори проекту закону №9341  мотивують його необхідність загрозою погіршення становища власників земель сільгосппризначення, а також можливими зловживаннями під час здійснення операцій із землею в разі запуску другого етапу реформи за нинішніх умов. В пояснювальній записці говориться: «Негативні наслідки воєнних дій, що до того ж тривають і сьогодні, суттєво впливають на вартість землі сільськогосподарського призначення, що ставить під сумнів можливість та доцільність зняття відповідних обмежень щодо максимальної площі земельних ділянок, що можуть набуватися у власність громадянами України, а також вільного їх продажу юридичним особам»

Відтак, парламентарі пропонують продовжити обмеження щодо максимальної загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України в 100 га та заборони купівлі-продажу або відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб земельних ділянок сільськогосподарського призначення на період протягом 2 років з дня припинення або скасування воєнного стану на території України.

Раніше експерти визнавали, що прогнози, розрахунки та плани з упровадження земельної реформи будувалися без урахування повномасштабного вторгнення та стрімкого економічного падіння, яке воно принесло. Також не бралося до уваги те, що значна кількість сільськогосподарських земель стала непридатною для ведення діяльності.

Втім, існує думка, що відкриття ринку для юридичних осіб не надто змінить нинішню ситуацію, адже це лише юридичне оформлення певного кола фізичних осіб. Більш вагомим рішенням могло би стати збільшення ліміту володіння землею на одного громадянина України до 10 тис. га.  

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы