Дослідження ґрунту гарантує вдалий сезон

11 ноября 2019 г.
Агроновости Украина Дослідження ґрунту гарантує вдалий сезон

Доки землю не покрив сніг, дослідження ґрунту не втрачає своєї актуальності для аграріїв. Адже завдяки ньому вони можуть чітко зрозуміти: які культури сіяти, які добрива застосовувати, а від яких краще утриматися, як побудувати системи захисту і підживлення культур у майбутньому.


Про це розповідають фахівці «Інституту здоров’я рослин» та рекомендують не зволікати і дослідити ґрунт на важливі показники.

«Дослідження ґрунту — перше, що необхідно зробити, щоб гарантувати собі вдалий сезон. Адже воно дозволяє побачити і прорахувати усі тонкощі процесів живлення — чого, скільки та коли потрібно застосувати, аби отримати запланований врожай. Крім того, з його допомогою ви дізнаєтеся про такі показники вашого ґрунту, як рН, який впливає на засвоюваність елементів живлення, вміст органічної речовини, солей, вологи, макро-, мезо- та мікроелементів, і залишкові кількості пестицидів, що дозволить розробити відповідні системи живлення під різні культури», — стверджує керівник сервісно-технологічного відділу UKRAVIT Сергій Сальніков.

В »Інституті здоров«я рослин» ґрунт досліджують на найбільшу в Україні кількість показників — азот, рН, органічну речовину, рухомі форми (фосфор, калій, сірка), макро- та мікроелементи тощо. І кожен із цих показників має своє значення для планування процесів вирощування культур, акцентує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

«Неважливих показників ґрунту немає, — говорить вона. — Так, наприклад, знання вмісту гумусу допоможе спланувати системи захисту та підживлення, сівозміну, підібрати оптимальні культури для посіву; рівня рН — знадобиться у розробці заходів із розкислення і також вплине на підбір живлення для конкретних культур; рівня вологи — підкаже необхідність проведення вологозберігаючих заходів та систему вирощування; вмісту різних елементів — розповість, як розробити систему основного живлення та додаткових підживлень і скоригувати усі можливі дефіцити елементів для рослин».

Не зайвим буде й перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів, зазначає вона. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» у період активної вегетації. Крім того, це дослідження радять проводити на новоосвоєних землях або полях, отриманих від сусіда, щоб не мати потім «сюрпризів».