Доходність молока в Україні на 40% нижча торішньої

Новости Агротехнологии Доходність молока в Україні на 40% нижча торішньої
молока

Добавлено:


Умовний індекс прибутковості молока (УМІ) у лютому 2021 р. знизився на 1,1%. Це стало другим найнижчим рівнем умовної прибутковості молока за всю історію спостережень цього показника.

Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

«В лютому ми побачили найнижчий рівень прибутковості молока за останні 54 місяці поспіль», — підкреслив він.

Причина, на думку експерта, як і раніше — корми. Ціни на молоко — без змін, але ключові кормові компоненти продовжували дорожчати. Знову лідером була кукурудза, яка здорожчала майже на 4%.

В лютому 2021 року УМІ був:

— на 39,3% нижчим, за минулорічний в тому ж місяці;

— на 32,7% нижчим, ніж в середньому за 9 останніх років в лютому;

— на 30,2% нижчим, ніж в середньому за 5 останніх років в лютому.

«Також зауважимо, що УМІ за перші два місяці 2021 року був на шокуючі 42% нижчим, ніж рік тому за той самий період і на 32% нижчим, ніж середній за останні 5 років в цей період», — підкреслив Ярмак.

Він нагадав, що в березні в Україні, як правило, стартує сезон «великого молока», який починає давити на ціни. В той же час, світовий ринок продовжує зростати. В лютому подорожчали молочні жири, але, дещо, знизилися ціни на молочний білок. Для України, важливіші ціни на білок, ніж на жири зараз, додав експерт.

«Для УМІ важливі також ціни на фуражні зернові та шроти олійних. Тому прогнозувати УМІ на березень складно. Імовірно, що основним чинником впливу будуть залишатися корми», — підсумував експерт.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы