Для яких овочів та зернових погода у липні була сприятливою?

Новости Агротехнологии Для яких овочів та зернових погода у липні була сприятливою?
овочів

Добавлено:


Збір урожаю в Україні триває. Більшість зернових уже зібрано, частину ще продовжують збирати. Своєї черги очікують і овочі. Хоча вже достатньо зрозуміло, яким буде врожай, ситуацію можуть зіпсувати погодні умови, повідомляє SEEDS. Як погода в липні вплинула на стан соняшника, картоплі, буряка та інших культур?

“Через спекотну погоду із нерівномірним розподілом опадів, особливо у другій половині місяця, умови формування урожаю пізніх сільськогосподарських та овочевих культур погіршилися, зокрема для утворення зав’язі та росту овочевих, запилення круп’яних та технічних культур. Локально відмічалося денне в’янення рослин, високі температури ґрунту на глибині 10 см до + 25 градусів Цельсія і вище стримували ріст картоплі та цукрових буряків”, – повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.

Утім, в тих регіонах, де кількість опадів була достатньою, ситуація з сільськогосподарськими культурами краща. До того ж, наприкінці місяця погодні умови стали більш сприятливими. Утім, на півдні та у східних регіонах країни ситуація трохи гірша.

“Із зниженням температури повітря і ґрунту та підвищенням вологості повітря на початку та у кінці третьої декади липня умови вегетації покращилися, найбільше у західних областях. У кінці липня, незважаючи на певний дефіцит опадів та нерівномірний характер їх випадіння, на більшості площ під соняшником, кукурудзою, соєю та цукровим буряком запаси продуктивної вологи були достатніми та задовільними, проте спостерігалися осередки ґрунтової засухи у східних та південних областях”, – зазначають синоптики.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы