Ціна на газ зупинила роботу тепличних комбінатів

Новости Агротехнологии Ціна на газ зупинила роботу тепличних комбінатів
газ

Добавлено:


Через дорогий газ українські тепличні комбінати, які переважно опалювалися цим видом палива, не працюють. Але продовжують сплачувати абонплату за доставку газу незалежно від того, користуються ним чи ні.

Про це повідомив президент асоціації «Теплиці України» Евгеній Чернишенко, пише AgroTimes.

За його словами, тепличні комбінати, які опалювалися газом, нині простоюють. Великий комбінат «Тепличний» в селі Калинівка на Київщині перестав купувати газ 14 жовтня. При цьому підприємство платить по 25 млн грн/місяць абонплати за користуання газовими мережами.

Якщо ж тепличний комбінат фізично від’єднати від газової мережі — при запуску знадобляться місяці на виготовлення нового проєкту під’єднання та значні кошти.

Невеликі підприємства, які опалюються щепою та вугіллям, теж відчувають подорожчання. Адже незначну частку природного газу вони використовували для отримання вуглекислого газу для кращого росту рослин. Крім того, подорожчало і альтернативне паливо.

Ціна газу для теплиць нині складає близько 43,6 тис. грн/100 м3.

Дорожчає й електроенергія. Її ціна в листопаді складає 5,02 грн/кВт*год.

«Навесні виживуть тільки плівкові теплиці з доволі примітивними технологіями, не сертифіковані ні за якими стандартами», — додав Євгеній Чернишенко.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы