Чому українці не вирощують курей власної селекції

Новости Агротехнологии Чому українці не вирощують курей власної селекції
курей

Добавлено:


Збільшувати поголів’я птиці української селекції в сучасних умовах недоцільно – нині собівартість інкубаційного яйця порід української селекції на 15-20% вища, як порівняти з іноземними.

Про це розповів Олександр Фіалка, директор птахогосподарства “Фіалка-Агро” (Харківська область), яке спеціалізується на селекції птиці.

“Головною проблемою господарства є те, що немає достойної ціни на нашу продукцію. Яка може бути в нас рентабельність?” – зауважив Олександр Фіалка.

За його словами, раніше племінні підприємства мали можливість здійснювати селекційні роботи, закуповувати дорогий генетичний матеріал із-за кордону. Їм відшкодовували витрати на збереження генофонду порід і вирощування племінного кондиційного ремонтного молодняку для власної племінної бази.

Нині державної фінансової підтримки племрепродукторів немає, наголосив Олександр Фіалка.

Також сьогодні майже не залишилося науковців, які б провадили селекційну роботу.

“На мою думку, наука з практикою має йти паралельно: впроваджуючи нові розробки зі створення нових ліній кросів у вищих навчальних закладах, слід робити практичні дослідження на промислових птахофабриках, – вважає директор “Фіалка-Агро”. – Іншими словами, ми завозимо імпортні кроси птиці, тому що свої підтримати не в змозі”.

“Фіалка-Агро” утримує понад 10 тис. курей різних порід: слобожанська, борківська барвиста, адлер сріблястий, род айленд, корніш, плімутрок, московська чорна та геркулес. Вироблену продукцію реалізують під торговою маркою “Домашнє курча”.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы