Чи зможе Україна обійтися без імпортного меду

Новости Агротехнологии Чи зможе Україна обійтися без імпортного меду
меду

Добавлено:


Нинішній рік став найбільш несподіваним і непередбачуваним для бджолярів України. Через травневі дощі не вдалося отримати достатньої кількості ранніх медів, зараз ситуація повторюється, але вже через спеку.

Своїми прогнозами і спостереженнями з журналістами SEEDS поділився Володимир Аугуль, досвідчений бджоляр з Донецької області. Він займається розведенням бджіл вже 7 років.

– Кажуть, у цьому році ні акація, ні липа не дали меду, і так в багатьох регіонах України. Як у вашому регіоні справи?

– Акації і липи в нашому регіоні не було, хоча пилок з липи бджоли зібрали. Подивимося, що покаже соняшник, або що новенького приготували аграрії.

– Чи не було у цьому році мору бджіл або інших аномалій?

– Так як не було ріпаку, бджіл не потруїли. А ось аномалій поки немає, якщо не брати до уваги спеку до 40.

– До речі, про спеку: як вплинула вона на збір меду?

– Так навіть бур’ян не виділяє нектар за такої спеки. Тільки вранці синяк і буркун виділяють нектар, але після 10-ї навіть на них бджіл не видно. Довелося навіть підгодувати бджіл. Рослини не набрали потрібної сили.

– Рік непростий видався, може і мед недешевим буде? Які прогнози щодо цін на мед сезону 2020?

– Якщо і з соняшником будуть проблеми, то однозначно ціни поповзуть вгору, якщо не завезуть китайську мед і остаточно не доб’ють місцевого виробника меду.

Раніше ми писали про те, що найпопулярнішим видом меду серед споживачів є липовий. Про це свідчать дані опитування проведеного ТМ “Знатний Мед”, розповів співвласник ТМ, бджоляр Валерій Курейко.

Згідно даних, більшість опитаних назвали найпопулярнішим мед з липи (41%). В цілому, різнотрав’я (різні види, в тому числі лісовий, луговий і т.д.) вважають за краще  купувати 38% опитаних, мед з соняшнику — 23%, гречки — 15%, білої акації — 12%, і ще 9% опитаних назвали інші, більш рідкісні, види меду (наприклад, бортьовий, ріпаковий, фацелієвий і т.д.).

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы