Болгарія відкрила імпорт зерна, а Польща продовжила ембарго

Новини Украина Болгарія відкрила імпорт зерна, а Польща продовжила ембарго

Опубліковано:


У Болгарії парламент підтримав скасування заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня. Про це повідомила Болгарська служба Радіо Свобода. Натомість польський уряд оголосив про подальше закриття кордонів.

Рішення Національних було ухвалене 124 голосами «за», 69 «проти» і вісьмома «утрималися». У залі трохи близько двох годин проходили дебати. Також там заслухали міністра сільського господарства, який зізнався, що раніше він підтримував ідею продовження заборони, втім напередодні змінив свою думку, заслухавши економічні показники і прогнози уряду.

Невдовзі після голосування прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував болгарському парламенту й уряду в дописі на платформі X, раніше відомій як Twitter.

«Болгарія підтримує відновлення експорту української агропродукції після 15 вересня. Дякую парламенту Болгарії, уряду і прем’єр-міністрові Ніколаю Денкову за підтримку українського народу і шляхів солідарності», – написав Шмигаль. 

Водночас Польща продовжила заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня, зазначив прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький.

«Уряд захищає польських фермерів! Ми не відкриємо кордони для українського зерна! Ембарго залишається!», – написав він в X

Раніше повідомлялося, що на розгляд Єврокомісії винесено пропозицію про продовження обмежень на імпорт агропродукції з України. Пояснюється, що вона обумовлена аналізом ринкової ситуації, низьких цін, неможливості зберігання зерна в сусідніх з Україною країнах та нарощуванням експорту з України до інших країн ЄС, оминаючи Польщу, Румунію, Болгарію, Угорщину та Словаччину. Термін, до якого пропонується продовжити обмеження, поки не відомий.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы