Агрономи рекомендують як вберегтися від втрат майбутнього врожаю

Новости Агротехнологии Агрономи рекомендують як вберегтися від втрат майбутнього врожаю
врожаю

Добавлено:


Дощі, які пройшли по всій території України, та поступове підвищення температури повітря створюють сприятливі умови для появи та швидкого росту бур’янів. Особливу загрозу вони наразі становлять для кукурудзи, адже ця культура є недостатньо конкурентоспроможною щодо сегетальної рослинності до 10-го листка. І за неефективного та несвоєчасного її контролю сільгоспвиробники ризикують втратити від 20% до 70% майбутнього врожаю.

Про це попереджають експерти компанії UKRAVIT.

«Гідротермічні умови весняно-літнього періоду поточного сезону сприяли появі сходів та швидкому росту в посівах сільгоспкультур однорічних і багаторічних злакових і дводольних бур’янів, — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець. — Так, уже зараз агрономи нашого департаменту в різних регіонах України відзначають як появу, так і переростання в посівах кукурудзи таких шкодочинних видів, як мишій (види), пирій повзучий, просо куряче, лобода біла, щириця, амброзія, гірчак, падалиця соняшнику. Тому, щоб забезпечити кукурудзі безконкурентний простір для росту та розвитку і вберегтися від потенційних втрат майбутнього врожаю, необхідно в поточному сезоні застосувати післясходові гербіциди».

Олександр Мигловець радить віддати перевагу системному гербіциду Міладар Дуо, який завдяки поєднанню двох діючих речовин із різних хімічних груп високоефективно знищує максимально широкий спектр бур’янів у посівах кукурудзи і при цьому не проявляє фітотоксичності до культурної рослини.

«Нікосульфурон, що входить до складу препарату, припиняє поділ клітин шляхом блокування процесів, які відповідають за біосинтез основних амінокислот. А мезотріон блокує дію рослинних ферментів, які беруть участь у синтезі каротиноїдів, і бур’яни припиняють фотосинтез, втрачають зелений колір та гинуть», — пояснює Олександр Мигловець.

За його словами, Міладар Дуо надійно знищує широкий спектр однорічних дводольних і злакових видів бур’янів, у тому числі й стійких до гербіцидів групи 2,4-Д, сульфонілсечовин, триазинів тощо. Крім того, він є рішенням №1 для контролю злісного бур’яна — ваточника сирійського. А за рахунок мезотріону має здатність проявляти пролонговану ґрунтову активність і стримувати наступні хвилі сходів дводольних бур’янів.

Також експерт звертає увагу, що великою перевагою препарату є широке «технологічне вікно» його застосування — від 3 до 8 (10) листків кукурудзи, що дозволяє ефективно знищувати бур’яни навіть на пізніх фазах росту культури. Рекомендована норма витрати — 1,25-1,5 л/га. Максимальні норми використовують за високого ступеня забур’яненості посівів, наявності багаторічних видів та у випадку перерослих дводольних бур’янів. Обов’язково необхідно застосовувати із ПАР Тандем (0,15%).

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы