41 — 43 грн/кг коштуватимуть живі свині у закупівлі найближчого тижня, — прогнозують переробники

Новости Животноводство 41 — 43 грн/кг коштуватимуть живі свині у закупівлі найближчого тижня, — прогнозують переробники

Добавлено:


свині

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» (АМГ) повідомив прогноз закупівельних цін на 24-й тиждень 2020 р.: 41 – 43 грн за 1 кг свиней живою вагою впродовж 8 – 14 червня.

Прогнозні ціни залишаються незмінними. Є передумови для їхнього зниження, а для зростання — ні. По-перше, внутрішній попит на свинину залишається на низькому рівні. По-друге, очікується подальше заміщення свинини курятиною у структурі попиту на м’ясо.

У зв’язку із пандемією коронавірусу та утворенням продуктового надлишку у низці країн-імпортерів української курятини, її експорт суттєво “просів” порівняно із минулим роком (згідно зі звітністю Єврокомісії, за перший квартал 2020 р. по відношенню до того ж періоду 2019 р. зниження імпорту курятини з України становить 25%), очевидно, що надлишок курятини лишається на внутрішньому ринку. Це призводить до подальшого зниження ціни на курятину, яка і до того була доступнішою для більшості українців.

Актуальними є два питання: перше – чи вдасться втримати стабільні ціни на свинину надалі; друге – чи вдасться свинарям у цій ситуації зберегти рентабельним вирощування тварин.

В ЄС усереднені ціни поступово відновлюються. Хоча ціна туші свиней, за даними AHDB, все ще на 10% нижча за аналогічний період 2019 р., цього тижня спостерігається її зростання. Пожвавлення стосується одночасно внутрішніх і міжнародних продажів м’яса: попит азійських країн залишається високим, а в країнах Європи відкриваються заклади громадського харчування.

свині

«Ключові проблеми ринку, втім, іще не вирішені: невизначеність, пов’язана із розвитком епід    еміологічної ситуації, неритмічність надходження свиней на переробні підприємства, розбалансований попит. Тож, за аналітикою AHDB, неможливо гарантувати подальше стале відновлення цін», – констатували аналітики АМГ.

Як повідомляв AgroONE, про ситуацію на ринку свинарства розповів генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко.

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы