100 днів ринку землі: продано 70 тис. га, ціна росте

Новости Украина 100 днів ринку землі: продано 70 тис. га, ціна росте
землі

Добавлено:


За період функціонування ринку земель сільгоспризначення в Україні відбулось 28 тисяч угод купівлі/продажу ділянок щодо 70 тис. га. Ціна склала майже 44 тис. грн/га.

Такі результати  ринку землі за 100 днів озвучив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час пресконференції.

«Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях с/г призначення, то середня вартість за 1 г станом на 9 жовтня становить 43 879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 га для ведення товарного с/г виробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тис., у другому — 33 тис.», — зазначив Роман Лещенко.

Міністр зауважив, що ціна в понад 40 тис. грн була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно.

«Безумовно, в нас у показниках є, наприклад, Київська область, де середня ціна становила 240 тис. грн/га. Це земля, яка не використовується для с/г потреб. Це є абсолютно нормально, тому що місто Київ та навколишні території є визначальними у формуванні вартості земель не під с\г цілі», — пояснив Роман Лещенко.

Він додав, що в цілому вартість землі є вищою за середньозважену нормативно-грошову оцінку земель в Україні і за 100 днів відзначається конкретна динаміка росту ціноутворення.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы