Зарубіжні «секретні» технології у свинарстві – це міф

Новини Животноводство Зарубіжні «секретні» технології у свинарстві – це міф

Опубліковано:


Микола Бабенко

Чимало вітчизняних свинарів переоцінюють голландський, данський, французький або будь-який інший «таємний» досвід і при цьому скептично ставляться до передових технологій. Насправді ж технологія однакова в будь-якій країні. Вона базується на раціональній годівлі, комфортному утриманні та профілактиці захворювань.

Таку думку висловив генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві та виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко, повідомляє AgroOne з посиланням на Landlord.  

«За свої 20 років у тваринництві я досить глибоко вивчив досвід роботи виробників у різних країнах світу. Мій висновок може здатися єрессю багатьом консультантам: жодних «данських» чи «голландських» технологій або методів вирощування свиней чи корів не існує», – зазначив Бабенко.

Насправді ж, є особливості у локальному кліматі та попиті на той чи інший вид м’яса, до яких пристосовують вирощування тварин. Сучасна технологія скрізь є однаковою: правильна, раціональна годівля; комфортне утримання; вчасна профілактика захворювань; якісний облік процесів і тримання руки на пульсі нових ефективних методів і собівартості.

«Наприклад, Європа вже давно годує свиней переважно рідкими кормами. В Україні за цією технологію працюють лише кілька свинокомплексів – і ті використовують для рідкої годівлі не відходи, як на заході, а комбікорми з якісних зернових, лише розбавлені водою, – зазначив Микола Бабенко. – Така рідка годівля «по-українські» лише збільшує собівартість. Пропонувати вітчизняним свиноводам технологію рідкої годівлі на відходах сьогодні – це все одно, що у XVIII столітті розповідати про космічні кораблі. І причина не тільки в лобізмі виробників «традиційного» обладнання, а й у консерватизмі самих власників бізнесу».

свиньи

Ще один універсальний резерв для підвищення ефективності всієї м’ясної галузі полягає в інтенсифікації процесів кооперації та вертикальної інтеграції між виробниками та переробниками. «За нашою аналітикою та оцінкою досвіду інших країн, ця стратегія може вивести українське свинарство до десятки світових лідерів, дозволить відмовитися від імпорту без будь-яких штучних заборон та забезпечити українців достатнім обсягом якісних і доступних за ціною м’ясних продуктів», – додав експерт.

Як повідомляв AgroOne, Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала безпрецедентну Програму розвитку м’ясної індустрії України «Нове свинарство 2025», реалізація якої у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництві https://ciab.expert/ua/ сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

АМГ запрошує організації та підприємства до взаємодії в реалізації Програми «Нове свинарство 2025».
Форма приєднання до Програми – за посиланням

Олександр Кривенко

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы