Український ринок добрив має зрости утричі після перемоги

Новини Украина Український ринок добрив має зрости утричі після перемоги

Опубліковано:


Попри тяжкі часи, ринок добрив очікує стрімкого росту. Таку думку висловив в особистому інтерв’ю асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» комерційний директор компанії «Крафт Мінерал» Вадим Кулик.

«Ринок добрив упав по обсягах у декілька разів, і всі ми чудово розуміємо чому. Незважаючи на війну, ніхто з виробників не робить жодних знижок для ринку України. Крім того, ми маємо надзвичайно дорогу логістику, – якщо раніше можна було привезти товар в український порт і повний цикл з фасуванням складав 25 доларів на тону, то зараз, використовуючи порти Польщі, Румунії, Болгарії, дуже вдалою вважається логістика, якщо вкластись в суму 70 євро.

Другий фактор, що негативно впливає на ринок добрив, це, звісно, ціни на зернові культури. Зокрема пропорція між цінами реалізації зерна та придбанням добрив стала 1:4 по азотній групі та 1:6 по фосфорно-калійній групі, хоча раніше була рівно в 2 рази меншою. Це все призводить до зменшення норми внесення на гектар.

Також варто наголосити на нестабільності світових цін на добрива, що не дає можливості планування завчасного ввезення і розміщення товару на складах. Тож переважно всі дистриб’ютори та імпортери намагаються робити закупку безпосередньо перед сезоном. Однозначно ті, хто залишився на ринку, – це компанії, які не бояться складнощів та ризикують вести цей нелегкий бізнес. Країна у стані війни, це тяжкі часи й для ринку добрив, але ми віримо у нашу перемогу, в ЗСУ і віримо у зростання цього ринку втричі після закінчення війни», — наголосив Вадим Кулик. 

Раніше в ННЦ «Інститут аграрної економіки» зазначали, що виробничі витрати фермерських господарств у 2023 році складають близько 27,0 тис. грн на 1 га. З них левову частку становлять матеріальні витрати, зокрема на добрива:

  • мінеральні добрива — 7,1 тис. грн, тобто 26,4% від усіх виробничих витрат;
  • паливо та мастильні матеріали — 3,2 тис. грн (12,0%)
  • засоби захисту рослин і насіння — 2,1 тис. грн (7,7%).

При цьому внесення мінеральних добрив, по експертним даним, зменшилось з 4-5 ц до 2-2,5 ц/га.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы