Ринок все порішає: земельну реформу хочуть лише посилювати 

Новини Украина Ринок все порішає: земельну реформу хочуть лише посилювати 

Опубліковано:


Переносити «на потім» подальші кроки у межах земельної реформи не варто, навпаки – реформа має посилюватися. Таку думку під час публічної дискусії «Ринок земель в Україні: стан, ефективність, прозорість» висловив міністр агрополітики Микола Сольський, передає Укрінформ.

За словами урядовця, земельну реформу позитивно характеризує те, що впродовж кількох років втілення про неї мало говорять. Це означає, що від самого початку було обрано робочий та ефективний варіант відкриття і функціонування ринку землі, хоча свого часу це й викликало бурхливі дискусії.

«Реформа дуже прозора, все, що відбувається з ринком землі, видно щодня в усіх реєстрах, до роботи яких ні в кого немає жодних питань. Із самого початку унеможливлено будь-які корупційні ризики. Адже законодавці не повелися на демагогію й популізм та не підтримали положень про першочергове право володіння для місцевої громади чи для держави, про необхідність величезної кількості погоджень і так далі. Цього нічого немає. І, як показав досвід, ринок розумніший за чиновників та політиків, тож сам усе регулює», – наголосив Сольський.

Він нагадав, що для більшості українців — навіть тих, хто стежить за ситуацією в цій галузі, – майже непомітним було те, що за час втілення земельної реформи до неї кілька разів вносили законодавчі зміни, пов’язані, передовсім, зі спрощенням процедур.

«Відкладати, переносити «на потім» подальші кроки у межах земельної реформи не варто, навпаки — реформа має посилюватися», – переконаний міністр агрополітики. 

Надаємо, що у рекордно стислі строки петицію ВАР до Президента України щодо відтермінування збільшення у 100 разів лімітів на продаж с/г земель “в одні руки” підписали більше 25 000 українців.

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) закликала Володимира Зеленського якнайшвидше розглянути їхнє звернення. Аграрії наголосили, що очікують отримати від Президента саме змістовну відповідь – чи вважає він за необхідне в умовах війни збільшувати ліміт на купівлю землі “в одні руки” зі 100 га до 10 000 га. Враховуючи величезне значення цього питання для країни в цілому, аграріям важлива позиція саме Президента, як очільника держави.

Аграрії закликали Володимира Зеленського врахувати позицію всіх учасників ринку та внести до Верховної Ради відповідні законодавчі ініціативи: відтермінувати збільшення лімітів на продаж землі з 1 січня 2024 року на час війни та на два роки після її завершення. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы