Єврокомісія обмежила поставки українського зерна, але поманила транзитом

Новини Украина Єврокомісія обмежила поставки українського зерна, але поманила транзитом

Опубліковано:


Єврокомісія погодила обмеження на експорт зерна з України, але пообіцяла покращити транзит. Про це йдеться в матеріалі Graintrade з посиланням на Twitter європейських високопосадовців.

Єврокомісія повідомила, що домовилася з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією про обмеження туди поставок української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника, та про надання фермерам, які постраждали від надлишків зерна на ринку, 100 млн євро допомоги в обмін на скасування односторонніх заборон на імпорт агропродукції з України, – повідомив заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс у Twitter.

Домовленість передбачає скасування урядами вказаних країн обмежень на імпорт зерна з України, надання фермерам 100 млн євро допомоги та запровадження застережних заходів (мається на увазі квотування на ввезення зерна) по чотирьом видам зерна: пшениці, кукурудзі, ріпаку та соняшнику.

В майбутньому ЄС може ввести до даткові обмеження на поставки з України соняшникової олії та інших видів продукції. Наразі Єврокомісія почала розслідування обсягів збитків, завданих європейським виробникам необмеженим імпортом українських товарів, та пообіцяла забезпечити експорт продовольства з України до інших країн наземними та річковими маршрутами.

Своєю чергою, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила у Twitter про «досягнення принципової згоди на транзит чотирьох видів зерна з України», підтвердивши таким чином, що нова домовленість має забезпечити переведення імпорту зерна на його транзит до інших країн. Остаточно рішення Єврокомісії має в травні затвердити Європарламент. 

В той же час українські експортери нарікають на те, що вони втрачають гроші за раніше укладеними контрактами, зокрема щодо поставок агропродукції до Польщі та Угорщини. Адже наразі потрібно спрямовувати вже завантажені вагони та автомобілі до інших країн або до українських портів, що означає суттєві логістичні витрати, а також необхідність знижувати ціну, аби зацікавити потенційного покупця.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы