Другий етап ринку землі має привабити інвесторів у агросектор

Новини Украина Другий етап ринку землі має привабити інвесторів у агросектор

Опубліковано:


Ринок земель, як і земельна реформа, приймалися для того, аби створити можливості: для землевласників − реалізувати свої права, для бізнесу – розвиватися. І на сьогодні ми вже бачимо результати такої взаємодії – синергію ринку з іншими ініціативами Уряду. На цьому наголосив заступник Міністра агрополітики  Денис Башлик.  

«Якщо говорити про існування ринку земель в контексті відбудови України, можна простежити трансформацію аграрного сектора, це пов’язано з викликами сьогодення, перш за все, спричиненими війною. Наразі значна кількість сировинних виробників мають тенденцію руху в бік переробки. Водночас переробка та довгострокові інвестиційні проєкти – вкрай складні, а часом неможливі на орендованих землях. Такий актив вважається непостійним і кредитувати ці землі ніхто не хоче. З огляду на це, другий етап ринку земель лише посилює свою важливість. Перш за все, в умовах відбудови», – підкреслив Денис Башлик в ході публічної дискусії: «Ринок земель в Україні: стан, ефективність, прозорість».

Він додав, що земельна реформа, зокрема, відкриття ринку для юридичних осіб – мають сприяти розвитку глибокої переробки в агропромисловому комплексі, що дасть змогу залучати кошти іноземних та вітчизняних інвесторів, здійснюючи довгострокові проєкти, реалізація яких за умов оренди була б малоймовірною.

«Перший етап ринку земель дозволив державі адаптуватися і покращити ті процедури, які на сьогодні вже прийняті. За ці два роки дійсно було спрощено низку законодавчих процедур, які у першій редакції Закону було неможливо передбачити. Коли відкриється ринок земель для юридичних осіб – з’явиться ще один суб’єкт, який за аналогічними процедурами, що вже існують для фізичних осіб, потрібно буде перевіряти. Йдеться зокрема про розвиток системи моніторингу земельних відносин, яка має запрацювати у 2024 році», – резюмував Денис Башлик. 

Нагадаємо, що раніше очільник ВАР Андрій Дикун зазначав, що питання землі викликає резонанс в суспільстві: «Земельна тема болить всім громадянам. Якщо фінансування бруківки в столиці викликає резонанс суспільства, то не є дивним, що продаж по 10 тис. га земель також викликає обурення. Коли в країні 2-й рік триває війна, виникає питання, а в кого є кошти на придбання десятків тисяч гектарів? Чому ці гроші не спрямовуються на захист країни?».

Експерти зазначають також, що законодавчо неврегульованим в контексті ринку с/г земель залишається питання прифронтових, окупованих та нещодавно звільнених територій. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы