Чому ціни на свиней в Україні знижуються

Новини Животноводство Чому ціни на свиней в Україні знижуються

Опубліковано:


свиней

У червні 2020 року Китай, який є найбільшим у світі імпортером свинини, зупинив поставки м’яса свиней із найбільших м’ясопереробних заводів Німеччини. За тиждень аналогічне рішення було прийняте щодо імпорту з Нідерландів, а на початку липня – з Данії, причому згадані країни займають 3, 4 та 5 місце серед світових експортерів свинини.

Про це йдеться в Огляді цін на свиней, який оприлюднила Асоціація “М’ясної галузі”, – розповідає AgroOne.

8 липня  китайське видання Meatnews повідомило про те, що Китай підписав контракт про поставку із Росії 1 млн тонн свинини.

Впродовж останніх двох років ціна на м’ясо свиней в Китаї була високою через катастрофічні наслідки поширення африканської чуми свиней у 2019 р., що знищила в країні практично половину всього поголів’я. Основні глобальні виробники свинини зуміли скористатись цією ситуацією, нарощуючи поставки до Китаю та збільшуючи ціни на цей вид м’яса.

Втім, цьогорічна пандемія коронавірусу серйозно вплинула на експортні потоки. Лише продовж останніх 10 днів Китай заблокував усі поставки з понад 20 потужних заводів з Європейського Союзу, Бразилії, США та Канади. Таким чином, провідні світові виробники (JBS, Tonnies, Danish Crown, VION тощо) опинились у кризовій ситуації зірваних контрактів.

Китайські партнери не надали пояснень щодо такого раптового відсторонення великої кількості імпортерів. За офіційною версією, це викликано необхідністю забезпечення безпечності харчових продуктів. На заводах, які були заблоковані, справді реєструвалися випадки поширення коронавірусу серед працівників, але наразі не доведені факти зараження цією інфекцією від м’яса чи пакування.

За оцінками Асоціації “М’ясної галузі”, через такі події на глобальному ринку українська м’ясна індустрія має очікувати на збільшення імпорту свинини з країн ЄС, яка навіть з урахуванням подорожчання в 2019 році на 48% залишалася дешевшою за вирощену в Україні, а зараз є всі підстави очікувати сильного просідання ціни як в Євросоюзі, так і в Україні.

Про конкурентоздатність української свинини йшлося в статті «Неприбуткове свинарство, або чому імпорт свинини у травні зріс утричі».

ЄС є найбільшим експортером свинини в світі та поставляє 4,2 млн тонн на рік, що складає приблизно 350 тис тонн свинини на місяць, а внутрішнє споживання свинини в Україні становить лише 50 тис тонн на місяць.

Асоціація “М’ясної галузі” наголосила на тому, що сучасний глобальний ринок – це конкуренція собівартістю і ціною, і вчергове звернула увагу учасників ринку на те, що надлишок свинини в Європейському Союзі та відповідне зниження ціни на неї призведе до збільшення імпорту в Україну та зниження цін на товарних свиней в нашій країні.

Як повідомляв AgroOne, Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала програму «Нове свинарство 2025», реалізація якої у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництві сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

АМГ запрошує організації та підприємства до взаємодії в реалізації Програми «Нове свинарство 2025».

Форма приєднання до Програмиза посиланням

Олександр Кривенко

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы