Болгарія почала відкривати двері для української агропродукції

Новини Украина Болгарія почала відкривати двері для української агропродукції

Опубліковано:


Міністр агрополітики України Микола Сольський та Міністр землеробства Республіки Болгарія Кирило Ватєв узгодили процедуру експорту деяких  видів агропродукції. Про це міністри домовилися на черговій онлайн-зустрічі.

Зокрема, Микола Сольський та Кирило Ватєв погодили порядок застосування  процедури верифікації експорту до Болгарії 4 культур: ріпаку, кукурудзи, пшениці та соняшнику.

Цей режим передбачає видачу ліцензій  після двосторонніх консультацій з  країною, до якої здійснюватиметься експорт.

Міністри також домовилися ретельно відстежувати переміщення агропродукції.

«Зараз для нас важливо використовувати всі можливості для експорту агропродукції, тепер маємо ще одну. Уряд Болгарії скасував обмеження і підтримав наш план дій щодо верифікації та погодження експорту окремих видів сільськогосподарських товарів. Нарешті всі технічні питання між нашими країнами узгоджені і український Уряд може почати прийом заявок від експортерів», – підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Нагадаємо, що у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

15 вересня Єврокомісія оголосила, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зернового експорту до п’яти сусідніх країн. Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення надалі одноосібно блокувати імпорт української агропродукції.

На зустрічі координаційної платформи, створеної під егідою Єврокомісії для вирішення проблеми експорту українського зерна до п’яти сусідніх країн ЄС, Україна представила план дій. Відповідно до плану Україна запровадила внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п’яти країн ЄС. Ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы