Застосування конопляного борошна у виробництві хліба підвищеної харчової цінності

3 декабря 2018 г.

СтатьиЛидер МесяцаЗастосування конопляного борошна у виробництві хліба підвищеної харчової цінності

«Агроснаб ТМ «Фільварок»:
– Наша компанія для випікання хліба пропонує конопляне борошно (ТУ У 10.6-39319344-001:2014). Продукт колись використовували у приготуванні виробів, та останнім часом незаслужено забули. А даремно, бо конопляне борошно унікальне тим, що містить хлорофіл, який вважають аналогом гемоглобіну людини.
Борошно коноплі є прекрасним натуральним засобом для відновлення складу крові. Продукт містить вітаміни і необхідні організму мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і натрій. Борошно має приємний смак і ледь відчутний горіховий аромат. Це однорідна сипка маса, технологічні властивості якої дають змогу використовувати конопляне борошно як добавку-збагачувач для різноманітних харчових продуктів. Так, при використанні у традиційному затяжному печиві продукт набуває оригінального смаку без введення штучних ароматизаторів, крім того, добавка конопляного борошна діє як натуральний розпушувач тіста. А ось при виробництві цукерок конопляне борошно можна використовувати як замінник горіхів (зокрема, арахісу). Також його додають при виробництві халви, рахат-лукуму, щербету або як наповнювач під час виготовлення глазурі.
У відділі аналітичних досліджень та якості харчової продукції Інституту продовольчих ресурсів НААНУ під керівництвом досвідченого технолога Наталії Білої досліджували можливості застосування конопляного борошна у виробництві хліба підвищеної харчової цінності. Було встановлено його позитивний вплив на відновлення мінеральної цінності хліба. Із макроелементів в дослідних зразках хліба міститься більше кальцію (в 2,5 разу), фосфору (в 2 рази), магнію (в 1,8 разу).
Використання конопляного борошна дає змогу отримати хліб поліпшеної харчової цінності із вищим вмістом білків, жирів і клітковини. Технологія виробництва хліба з конопляного борошна дає змогу скоротити час вистоювання заготовок, зменшити час випікання і термообробки, а кислотність такого хліба є нижчою.

Заступник директора Омецинський Вадим Іванович
Товариство "Фільварок"
Виробництво не пшеничних видів борошна та інгредієнтів для харчової промисловості


+38 050 387 58 58
v.ometsinski@gmail.com