Що треба знати та враховувати при будівництві та оснащенні овочесховища.

2 октября 2019 г.

СтатьиЛидер МесяцаЩо треба знати та враховувати при будівництві та оснащенні овочесховища.

Плануючи будівництво овочесховища важливо завчасно врахувати велику кількість факторів, які концептуально важливі при проектуванні споруди, виборі обладнання та конструкцій, підрядних та будівельних організацій. Адже наслідки упущення деталей ще на етапі проектування можуть обійтися дуже дорого при експлуатації або реконструкції сховища.

Розробка концепції: перш за все необхідно визначитись з видом або видами культур, які плануєте зберігати. Різні продукти (картопля, морква, цибуля, часник, буряк) зберігаються по-різному.  Від цього залежить потреба в будівництві окремих камер зберігання, які мають бути адаптовані до умов зберігання кожного виду овочів. Планування майбутнього сховища визначається об’ємом продукції,  розміром та способом зберігання – насипний чи контейнерний.

Важливими складовими проекту сховища, які визначають його кінцевий бюджет є: строки реалізації продукції, забезпечення інфраструктурою, логістика, будівельні матеріали та обладнання, наявність кваліфікованого персоналу, вартість експлуатації та перспективи розвитку в цілому.

Якщо конвертувати втрати продукції, що виникли внаслідок помилок та економії на етапі проектування, будівництва та виборі обладнанні, вони можуть перевищувати вартість інвестицій в якісні системи вентиляції та технічного охолодження,  які насправді були б виправдані та окуплені.

Необхідно розуміти, що вибір обладнання, технологій зберігання, рівень поточних витрат залежать від строку зберігання продукції. Разом із тим будуть більші витрати на саме зберігання та обслуговування сховища.  В цьому випадку будь-які помилки стають ще більш видимі.

Як показує практика, запуск навіть самих сучасних високотехнологічних та автоматизованих сховищ не завжди допомагає сільгоспвиробникам. Недотримання правил зберігання призводить до втрат продукції. Але якщо спеціаліст відповідальний за зберігання, чітко розуміє, що він зберігає, як це правильно робити, при цьому суворо дотримується температурних  режимів, показників вологості, контролює вентиляцію, проблем не виникне, і втрати врожаю будуть мінімальними.

Замовники, збираючись  долучити підрядні організації для проектування та будівництва сховищ, в більшості випадків орієнтуються на власні потреби, часовий фактор та співвідношення ціниякості. В більшості випадків перевага віддається основному критерію – вартості виконання робіт, упускаючи технології будівельного процесу,  вибору обладнання, правил зберігання.

Отже, обираючи підрядну організацію, важливо з’ясувати  на скільки її спеціалісти компетентні та досвідченні  в технологіях зберігання. Мова йде не просто про знання технологій будівництва сховищ,  моделей та потужності обладнання, кращих виробників та постачальників, але й в змістовному розумінні його правильного застосування, комбінування, встановлення та обслуговування, а також  досконалими знаннями про особливості зберігання кожної культури.

Тому перш ніж довіряти свої інвестиції варто дослідити наступну інформацію:

  • Досвід роботи та успішно реалізовані проекти як організації так і спеціалістів, з якими вам доведеться працювати;
  • Відгуки попередніх замовників;
  • Вартість робіт та обладнання з обов’язковим фінансовим та технічним обґрунтуванням вибору;
  • Строк виконання робіт, поставки обладнання, монтажу.

На всіх етапах, від пошуку підрядників до приймання об’єкту, важливо постійно контролювати всю роботу замовником чи довіреною особою.

Окрім якісно виконаних робіт по будівництву, монтажу та оснащенню сховища важливо, щоб підрядна організація забезпечила вас гарантійними зобов’язаннями, додатковим сервісом, якісним навчанням персоналу для дотримання всіх правил по експлуатації обладнання та технологічною підтримкою реалізованих проектів.

Саме тому, перш ніж довірити кошти, час та в цілому долю майбутнього бізнесу – поцікавтесь репутацією, реалізованими проектами, знайдіть змогу поспілкуватись  з колегами по ринку, які вже мали досвід роботи з цими підрядниками.

Андрій Марущак, директор представництва компанії INCOOLS Engineering в Україні


Представництво в Україні: м. Київ, вул. Юрія Поправки 4/39а, оф. 377
+38 098 271 70 70, +38 067 377 28 64
www.incools.com