Зернова угода: продовження без згоди щодо термінів

Новини Украина Зернова угода: продовження без згоди щодо термінів

Опубліковано:


Пролонгація Стамбульської угоди, що дозволяє Україні експортувати агропродукцію, залишила невизначеність щодо термінів її дії. Їх де-юре продовжили на 120 днів, але де-факто – удвічі менше. Така точка зору представлена в аналітичному матеріалі mind.ua.

Чорноморську зернову угоду, в рамках якої здійснюється експорт зерна з портів Великої Одеси й термін якої закінчився 18 березня, вкотре пролонговано. Про це заявили українські та турецькі офіційні особи й підтвердила у своєму комюніке ООН.

Та основна інтрига, яка зберіглася після офіційного підтвердження дії угоди, – це термін пролонгації. Крок у 120 днів, який українська сторона спочатку небезпідставно вважала за недостатній, на думку росії, має бути скорочено ще більше – вдвічі. 

Саме 60 днів, починаючи з 19 березня, на думку рф, діє «зернова ініціатива». Україна, за словами віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, вважає Чорноморську зернову ініціативу продовженою на стандартний термін у 120 днів.

Загальновизнаних юридичних підстав для скорочення терміну дії угоди немає. Але Експерти зазначають, що проблема фе-факто в тому, що через 60 днів експорт може зупинитися через військову загрозу або як мінімум виникне черговий привід для торгів та шантажу.

Нагадується, що речник міністерства закордонних справ рф марія захарова заявила, що будь-які твердження про продовження зернової угоди більш ніж на 60 днів є «навмисною маніпуляцією».

Заявлений рф горизонт лише у два місяці не дозволяє українським аграріям повноцінно планувати свою діяльність, а також бентежить міжнародних партнерів – як результат такої невизначеності ставки фрахту з річкових портів Рені, Ізмаїла, Кілії збільшились на 30–40%. Додаткові витрати лягають на покупців, трейдерів і зрештою – на вітчизняного виробника. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы