
Опубліковано:
Робота «зернового коридору» ледь жевріє. Як повідомляє УКАБ, за 49-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 3 по 9 липня 2023 року через морські порти було експортовано 151,8 тис. т агропромислової продукції, що на 45% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.
Кількість кораблів, котрі були завантажені за цей період, становила 4 одиниці, що на 2 судна менше, ніж тиждень тому. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її.
Найбільші обсяги експорту протягом 49-го тижня роботи «зернового коридору» становили:
кукурудза (59% експорту за цей період);
макуха соняшникова (15%);
пшениця (26%).
Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай та Туреччина), Африки (Туніс) та Європи (Франція).
Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 9 липня 2023 року вдалося експортувати 32,8 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.
Зазначається, що з кінця червня не пройшло інспекцію жодне судно на вхід. За попередньою домовленістю дія поточної угоди закінчується 17 липня 2023 року, однак ще завчасно до цієї дати максимально гальмується робота «зернового коридору». Наразі весь аграрний ринок в очікуванні подальшої долі угоди, оскільки розпочалися жнива і питання експорту стає особливо актуальним.
Раніше повідомлялося, що Україна у питанні продовженні дії “зернової угоди” більше покладається на політичний вплив на Росію президента Туреччини Реджепа Ердогана, аніж на переговори учасників. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар в ефірі телемарафону.
«З точки зору дипломатії було запропоновано і, можливо, цього тижня або наступного відбудуться певні консультації чи переговори – це поки що під питанням. Але, звичайно, вага політичного впливу набагато більша. Ми сподіваємося, що в даному випадку президент Ердоган використає всі свої спроможності, щоб певним чином підштовхнути Росію до виконання своїх зобов’язань», – пояснив дипломат.