Збиток від простою зерновозів в Чорнім морі становить  понад USD1 млрд

Новини Украина Збиток від простою зерновозів в Чорнім морі становить  понад USD1 млрд

Опубліковано:


Збитки, яких зазнала Україна через простій кораблів у чергах “зернового коридору”, становили понад USD1 млрд, заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

“Це ті гроші, які не отримали українські сільгоспвиробники. Це ті гроші, які трейдери заплатили власникам суден за те, що кораблі стояли дуже довго в черзі”, – пояснив очільник УЗА в ефірі Freeдом. Горбачьов зазначив, що РФ не приймає планів та умов України щодо формування черговості перевірок суден, які стоять у черзі, це не дає змоги портовим терміналам працювати ритмічно.

За словами президента УЗА, “зерновий коридор” є вельми ефективним каналом постачань українських сільгосптоварів за кордон, адже за ним було відправлено клієнтам 50% усієї експортованої агропродукції. Решту 50% експортували альтернативними шляхами: через Дунай, залізницею та автотранспортом.

Розповідаючи про вкрадене російською стороною українське зерно, Горбачьов повідомив, що всі факти крадіжки документує Міністерство закордонних справ України, що знає прізвища всіх команд суден, які його перевозять. “Я впевнений, що Україна отримає компенсацію за все вкрадене зерно”, – наголосив він.

За оцінками УЗА, в України з початку повномастабного вторгнення вже вкрадено близько 4 млн тонн зерна. Його покупцями стали підсанкційні країни. Президент УЗА вказав, що РФ краде не лише українське зерно, а й покупців. “Під час війни Росія використовує механізм блокування України як великого експортера, щоб самій працювати в країнах нашого традиційного збуту. Якщо Україна платить мільярди за простій, то у РФ простоїв немає. Їхня пропозиція для клієнта може видаватися кращою”, – сказав Горбачьов.

Раніше експерти зазначали, що короткострокові терміни продовження зернового коридору будуть зменшувати ефективність експорту через порти Великої Одеси, але темпи поставок морем все рівно будуть більше 2 млн т. А загальний експортний потенціал різними типами транспорту буде достатнім для покриття потреб агросектору України. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы