Запрацювала асоціація із захисту чорноземів

Новини Украина Запрацювала асоціація із захисту чорноземів
чорноземів

Опубліковано:


Асоціація «Українське ґрунтове партнерство» почала діяти від 28 листопада. Головне завдання об’єднання — спільно досліджувати і покращувати якість ґрунтів в Україні.


Про це розповіла координаторка проєкту ГЕФ/ФАО з інтегрованого управління природними ресурсами Оксана Рябченко, повідомляє «Громадське радіо».

Як зазначається, зараз кожен з учасників асоціації проводить власні дослідження щодо ґрунтів. У новому об’єднанні вони зможуть порівняти результати досліджень й розробити спільний алгоритм моніторингу стану землі. А також — публікувати на онлайн-платформі дані своїх моніторингів. Отримати до них доступ кожен охочий зможе безкоштовно. А ще члени асоціації, наприклад, сільгоспвиробники, бізнесмени чи пайовики, зможуть замовити для себе спеціальні дослідження чи рекомендації для покращення якості ґрунту. За це замовники будуть платити кошти, як за товар. Або ж асоціація залучатиме грантові кошти для проведення досліджень.

«На запит, наприклад, бізнесу, асоціація може підбирати міжнародних, національних фахівців, які можуть задовольнити певні наукові дослідження, покращити методологію. Також це може бути покращення програмних продуктів для ІТ-компаній, які зараз активно працюють у сфері цифрових технологій і прогнозування, моделювання врожайності. Тобто це можуть бути як підписка на якийсь програмний продукт, так і глобальне дослідження в цілому», — каже Оксана Рябченко.

Асоціацію, що моніторитиме стан ґрунтів, заснували 6 українських інститутів спільно із Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Зараз до неї доєднуються сільгоспвиробники. Надалі стати членом об’єднання зможуть усі, кому це буде цікаво, розповідає Оксана Рябченко.

«Це може бути навіть просто власник паю, фізична особа, це можуть бути представники суміжних організацій. Наприклад, зараз ми долучили науковців, які досліджують водні ресурси, оскільки проблема води і ґрунтів нероздільна. Долучили представників сфери охорони здоров’я, бо є така проблема як food security, і вона теж стосується якості ґрунтів. Тобто доєднатись зможе будь-хто. Зараз же ми об’єднали найбільший з можливих пул експертів на цю тему», — пояснює Рябченко.

За словами голови Українського ґрунтового партнерства Миколи Мірошниченка, якість українських ґрунтів у період після набуття Україною незалежності — погіршилася. Зараз є позитивна динаміка. Втім, як на цю динаміку вплине відкриття ринку землі — наразі спрогнозувати важко, каже Мірошниченко.

«Це все залежить від деталей. Якщо держава, наш уряд, зможе забезпечити ефективний контроль, врахувавши те, що у нас є різні сторони земельних відносин, зможе налагодити технічний контроль за станом земель, щоб не допустити безладу, споживацького, хижацького ставлення до землі, то наслідки обігу земель сільськогосподарського призначення можуть бути позитивними для якості ґрунтів», — висловлює свою думку голова ґрунтового партнерства.

Микола Мірошниченко додає: якщо ринок землі таки відкриють, то асоціація намагатиметься допомогти міністерству розробити механізм, який контролюватиме власників землі, аби ті не погіршували стан ґрунту.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы