З України вивели $1,5 млрд прибутку від експорту

Новости Украина З України вивели $1,5 млрд прибутку від експорту
експорту

Добавлено:


Більшість українського експорту сільгосппродукції здійснюється через території, де діють низькі податки.


Про це йдеться у дослідженні, презентованому 13 листопада у Європарламенті, повідомляє Deutsche Welle.

Автори дослідження порівняли митні ціни, за якими зерно експортували з України, з ринковими цінами на той самий період на відповідні марки зерна. Як зазначають автори дослідження, 64% пшениці експортувалися з України через Швейцарію та території, що перебувають під юрисдикцією Великобританії, ще 11% — через Об’єднані Арабські Емірати та Кіпр. При цьому всі вони не були основними країнами призначення експорту.

Оскільки податки у Швейцарії, Великобританії та на Кіпрі є нижчими, ніж в Україні та багатьох країнах призначення, то експорт через них дозволяв виводити прибуток.

«Наші оцінки потенційного виведення прибутку демонструють, що за підсумками експорту пшениці та кукурудзи, який становить приблизно 40% українського агроекспорту, близько $1,5 млрд були потенційно виведені з 2015 по 2017 рік», — ідеться у дослідженні.

Різниця між митними та ринковими цінами у $1,5 млрд «ще не означає, що податки не сплатили, але вона означає високий ризик ухилення від сплати податків», зазначив керівник групи авторів дослідження Томмазо Фаччіо, який викладає у Ноттінгемському університеті. Для того, аби визначити, чи були сплачені податки в Україні, потрібно перевірити податкові декларації великих українських сільськогосподарських холдингів, говорить дослідник, проте їх немає у відкритому доступі.

У дослідженні зазначають, що з другої половини 2016 року різниця між митними та ринковими цінами «значно» скоротилася. Однією з причин цього називається ухвалення у липні 2015 року нових податкових норм щодо трансфертного ціноутворення.

На запитання, чи спостерігають автори дослідження продовження практики виведення прибутку зараз, Фаччіо відповів: «До 2016 року була куди більша різниця між цінами, які показувалися, та ринковими цінами. Але після 2016 року все одно залишається велика різниця (…) Є ризик, що виведення прибутку досі відбувається».

Євродепутат фракції Європейської народної партії Міхаель Ґалер (Michael Gahler) заявив, що використає результати цього дослідження у своїй роботі постійного доповідача Європарламенту щодо України.

«Я подивлюся на це, та ми пошукаємо шляхи та засоби, як можна покращити ситуацію», — пообіцяв він.

«В Україні ухилення від сплати податків — це справді хвороба. І ми повинні протидіяти цьому або хоча би привертати увагу до цього», — заявила євродепута фракції Зелених Віола фон Крамон (Viola von Cramon) , яка є першою заступницею голови делегації Європарламенту щодо асоціації з Україною. Вона додала, що бачить те саме у всіх пострадянських країнах.

 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы