Внутрішній ринок свинини потребує жорсткіших бар’єрів від імпорту

Новости Украина Внутрішній ринок свинини потребує жорсткіших бар’єрів від імпорту
свинини

Добавлено:


В Україні дуже серйозно стоїть питання захисту внутрішнього ринку свинини від імпорту, зокрема з ЄС, де ситуація з свинарством теж на дуже добра.

Про це розповіла президент асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко під час онлайн-заходу в рамках EuroTier Digital на тему: «Сучасне тваринництво — потенціал для інвестицій в Україні».

«Нас рятує те, що в Україні дефіцитний ринок свинини, і це дозволяє балансувати цінам на внутрішньому ринку. Але при цьому в нас низькі бар’єри захисту від надходження сировини із інших країн. Європейський Союз, наприклад, має безмитну квоту на поставку свинини в Україну 20 тис т. Якщо ми говоримо про поставки поза квотою, то бар’єр складає 10-20% мита, залежно від виду продукції», — розповідає Оксана Юрченко.

За її словами, Україна теж має квоту на експорт свинини до ЄС, але через ситуацію з АЧС, не може експортувати. При цьому механізми захисту поставок свинини поза квотами до ЄС в 4-5 разів вищі.

«Враховуючи перемовини щодо зони вільної торгівлі в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, для галузі свинарства дуже важливо захистити внутрішнього виробника та переглянути механізм захисту внутрішнього ринку», — зазначає Оксана Юрченко.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы