
Опубліковано:
За підсумками липня прогноз ФАО з виробництва зернових у 2023 році у світі був підвищений на 5,9 млн. тонн (0,2 відсотки) порівняно з показником попереднього місяця. Наразі він становить рекордні 2 819 млн. тонн – на 1,1 відсотки вище за рівень минулого року.
Здійснене цього місяця коригування майже повністю зумовлене покращенням видів на врожай пшениці у світі. При цьому незважаючи на те, що прогноз щодо обсягу її виробництва був підвищений на 0,9 відсотки до 783,3 млн тонн, він все ще на 18,4 млн тонн нижчий за рекордний рівень 2022 року. Прогноз із виробництва пшениці в Європейському союзі був переглянутий у бік підвищення, оскільки загалом сприятливі погодні умови дозволяють сподіватися на більш високий урожай, незважаючи на несприятливі наслідки дефіциту опадів на Піренейському півострові.
Крім того, були незначно підвищені прогнози щодо Канади та Казахстану, де основний обсяг виробництва припадає на яру пшеницю, площі під якою виявилися вищими, ніж вважалося раніше, а також по Туреччині, де, згідно з нещодавно опублікованими офіційними оцінками, урожай пшениці також може виявитися вищим попередніх прогнозів.
Очікуваний приріст виробництва в цих країнах дозволив з лишком компенсувати значне скорочення прогнозу обсягу виробництва в Австралії, де незвичайно посушливі погодні умови призвели до зниження видів на врожай.
Прогноз щодо обсягу виробництва фуражних зернових у 2023 році у світі цього місяця був незначно знижений до 1 512 млн тонн, що все ще на 2,9 відсотки вище, ніж у 2022 році. Це зниження обумовлено переглядом у бік зниження прогнозів щодо обсягу виробництва кукурудзи в країнах Східної Африки через нерівномірний розподіл опадів, що негативно позначилося на очікуваному врожаї. При цьому покращення прогнозу щодо обсягу виробництва ячменю у світі, яке також значною мірою зумовлене коригуванням офіційних оцінок по Туреччині.
Також повідомляється, що у червні 2023 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО продовжує падати – воно становило 122,3 пункти, що на 1,7 пункти (1,4 відсотка) нижче за показник травня і на цілих 37,4 пункти (23,4 відсотка) нижче за максимальні рівнів, досягнутих у березні 2022 року. Зафіксоване зниження зумовлене падінням значення індексів цін на цукор, олії, зернові та молочну продукцію, при цьому значення індексу цін на м’ясо практично не змінилося.