
Опубліковано:
Агросектор після повномасштабного вторгнення рф зіштовхнувся з низкою викликів. На 70% експортноорієнтована галузь вистояла, й наразі потребує відновлення та росту. Про це на серії вебінарів «Сільське господарство України під час та після війни» повідомив перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький.
За його словами, виробники зіштовхнулися з проблемою фінансування та забезпечення працівниками – значна кількість людей у ЗСУ, частина змінила місце проживання. Ще одна важлива проблема – гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. На деокупованих територіях гуманітарного розмінування потребують пів мільйона гектарів. З подальшою деокупацією кількість таких земель збільшуватиметься. Також агровиробники стикнулися з постійними коливаннями щодо можливостей експорту агропродукції.
«Аграрії показали стійкість, сільськогосподарський сектор продовжує працювати. Але галузь зазнала великих втрат. Потрібно, щоб почалося відновлення і ріст агросектору з урахуванням всіх викликів. Тоді агросектор буде максимально конкурентоспроможним на світових ринках», – зазначив Тарас Висоцький.
Посадовець також наголосив, що мета України – членство в ЄС має багато переваг, але це також і зобов’язання. За його словами, потрібно не лише адаптувати наше законодавство до європейського, а й вибудовувати довгострокову стратегію розвитку.
Раніше експерти зазначали, що процес інтеграції для українського агро однозначно не буде легким. Подібні історії з блокадами та загальним аграрним супротивом, які зараз спостерігаємо з Польщею та іншими сусідніми державами-членами ЄС, будуть супроводжувати весь шлях до набуття повного членства в ЄС.
Крім того, перелік країн, які будуть дещо жорстко відноситись до українського агросектору під час вступних переговорів, може збільшитись, адже сильні фермерські об’єднання є також у Франції, Бельгії та інших країнах ЄС. Відтак, Україну попереду чекає багато роботи у напрямку побудови репутації та розвінчування міфів про українське агро серед європейських колег.