В Україні узаконили страхування з державною підтримкою

Новости Украина В Україні узаконили страхування з державною підтримкою
страхування

Добавлено:


Верховна Рада України 1 липня прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (№ 5104).

Законом встановлено, що «страхувальниками визнаються юридичні особи, фізичні особи-підприємці та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства України».

Законом внесено зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначено:

— механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;

— учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

— об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;

— інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів (премій) визначено законом на рівні до 60%, зважаючи на практику попередніх періодів дії аналогічних програм підтримки. Водночас передбачено, що конкретний розмір компенсації буде визначатися, виходячи з можливостей державного бюджету у відповідному порядку використання бюджетних коштів.

Також внесено зміни до Закону України «Про страхування», якими скасовано положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул та уточнено повноваження Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

Законом внесено зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Законом також внесено зміни до законів України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про сільськогосподарську кооперацію» та «Про фермерське господарство» в частині надання можливості цим господарствам отримувати державну підтримку на страхування сільськогосподарської продукції.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы