
Опубліковано:
Розробка харківських виробників пройшла відповідну сертифікацію. Компанія-виробник вже отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність, що дозволяє запустити виробництво. Про це повідомило Міністерство економіки.
Важливими перевагами вітчизняної техніки перед закордонними аналогами є простота конструкції, порівняно невисока вартість виробництва, обслуговування й ремонту, а також роботизація (оператор керує машиною з безпечної відстані). При цьому розробка дозволяє ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни. Харківські інженери зможуть виготовляти дві такі машини на місяць..
«Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, такі машини, як розробка харків’ян будуть корисними для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів, які займаються розмінуванням в Україні.
Нагадується, що сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування близько 3000 фахівців з розмінування. Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цього недостатньо. Тому на кожній зустрічі з закордонними партнерами порушується питання щодо постачання необхідного обладнання, навчання піротехніків, фінансового забезпечення гуманітарного розмінування.
Окрім того, Уряд веде роботу з налагодження виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема, в Україні локалізуватимуть виробництва хорватська корпорація «DOK-ING d.o.o.» та данська HYDREMA.
Раніше повідомлялося, що Україна отримає понад $244 мільйони на гуманітарне розмінування. Також до кінця 2023 року мають бути надані 10 машин для розмінування хорватської компанії DOK-ING, 10 машин від Global Clearance Solutions та інше обладнання.