В Україні нарешті встановлено норми природних втрат зерна у сховищах

Новости Украина В Україні нарешті встановлено норми природних втрат зерна у сховищах
сховищах

Добавлено:


В Міністерстві юстиції України зареєстровано довгоочікуваний наказ Мінагрополітики. Таким чином затверджуються Норми природних втрат зерна та продуктів його переробки під час зберігання на зернових складах і зернопереробних підприємствах, а також Порядок їх розрахунку.


Як відомо, загальна маса зерна під час зберігання не є сталою і може змінюватися, найчастіше у бік зниження під час природніх процесів обміну – так званого дихання зерна. Окрім цього, усі партії зерна, котрі спрямовуються на елеваторні підприємства піддаються ретельному очищенню. Також під час перевантаження маси зерна відбувається розпорошення зернового пилу, і відповідно, певне зниження її фактичної ваги.

На жаль, під час приймання на післязбиральну доробку та зберігання врожаю, вирощеного у приватних господарствах, незрідка виникають спірні ситуації. Фермери, котрі віддають зерно на зберігання, назад отримують менший обсяг продукції, що може пояснюватися як об’єктивними, так і суб’єктивними чинниками.

Затвердження нових Норм та Порядку розрахунку природних втрат зерна дасть змогу значно нормалізувати становище, оскільки запроваджуються юридичні підстави для аргументації позиції обох сторін.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы