В Україні налагоджують масштабне вирощування сертифікованого садивного матеріалу

Новости Агротехнологии В Україні налагоджують масштабне вирощування сертифікованого садивного матеріалу
сад

Добавлено:


Зовсім скоро садівники України будуть забезпечені сертифікованим садивним матеріалом. Все завдяки роботі вірусологічного комплексу, будівництво якого вже розпочалося, пише прес-служба НААН України.
«У минулому році в Інституті садівництва НААН розпочалося будівництво вірусологічного комплексу, завдяки роботі якого садівництво України буде забезпечено сертифікованим садивним матеріалом», — розповідає перший заступник директора Інституту садівництва НААН, професор, Микола Бублик.
За його словами, до кінця цього року заплановано введення першої черги будівництва, а у наступному — закінчення.
«Вже з 2025 року комплекс запрацює на повну потужність, буде виробляти садивний матеріал, який направлятиметься в базові господарства, перш за все, мережі Інституту садівництва. Звідти базовий садибний матеріал буде передаватися у виробничі розсадники, далі саджанці надходитимуть до саду», — акцентує науковець.
Він стверджує, що найперше потрібно організаційно забезпечити будівництво цього комплексу. Друге — наукове, технологічне та юридичне забезпечення, над яким також ведуться роботи. Так, необхідно ще забезпечити певні зміни (поправки) до існуючого законодавства.
Працюють науковці і над питанням забезпечення сучасних технологій вирощування саджанців. В Україні значна частина плодів, особливо ягід, вирощується в присадибних господарствах, на дачних ділянках, на невеликих площах, і забезпечення цих виробників якісним садивним матеріалом є досить серйозною проблемою, говорить пан Микола.
За дорученням профільного міністерства науковці Інституту садівництва у цьому році розробили більше десятка типових проектів вирощування плодів і ягід на невеличких присадибних ділянках, вони можуть бути адаптовані до різних кліматичних умов, до коштів, які є у виробника, можна закласти дорожчі сади і отримувати врожай через рік, або витратити менше і врожай буде на 2-3 рік.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы