В Китаї зріс апетит до кукурудзи, що додає оптимізму українським експортерам

Новини Украина В Китаї зріс апетит до кукурудзи, що додає оптимізму українським експортерам

Опубліковано:


З початку 2023 року КНР активізувала імпорт кукурудзи, що покращує очікування українських та американських експортерів, які страждають від зниження світового попиту та падіння цін. Зокрема, як прогнозує graintrade.com.ua, це може посилити попит на українську кукурудзу.

У лютому імпорт кукурудзи виріс в Китай у порівнянні з січнем на 41% до 3,1 млн т. А загалом за перші два місяці нового року склав 5,3 млн т, що на 14% перевищує відповідний торішній показник.

Крім того, протягом січня-лютого Китай імпортував:

    пшениця- 3 млн т (+38% у порівнянні з січнем – лютим 2022 р, в лютому 1,5 млн т)

    ячмінь – 960 тис т (-18%, 460 тис т),

    сорго – 330 тис т (-79%, 120 тис т).

Експерти зазначають, що боротьба за ринок КНР між основними експортерами кукурудзи посилиться у другій половині сезону. Зокрема, Україні потрібно продати ще 6 млн т кукурудзи, а ринок Європи вже перенасичений. В Україні закупівельні ціни на кукурудзу залишаються на низькому рівні 198-202 $/т або 7800-8000 грн/т з доставкою в порти Чорного моря. Це пов’язують зі штучною затримкою російськими інспекторами у складі СКЦ заходів судів до портів України. За даними трейдерів, кораблі стоять у черзі по 30-50 днів та більше, що призводить до додаткових втрат в розмірі 30-35 $/т — і не дозволяє аграріям отримувати ринкову ціну за зерно

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы