В червні мають експортувати більше мільйона тонн кукурудзи

Новини Украина В червні мають експортувати більше мільйона тонн кукурудзи

Опубліковано:


Робота зернового коридору активізувалася минулого тижня: рф випустила 16 суден з українським збіжжям, 60% якого становила кукурудза. І хоча наразі в черзі стоять 48 кораблів і є сумніви щодо продовження угоди, Україна вже експортувала 900 тис. тонн кукурудзи з початку місяця. Про це йшлося на брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК» (ВАР).

“Наразі незрозуміло, чи буде нормально функціонувати зерновий коридор навіть до 18 липня, але майже 900 тис. тонн кукурудзи за 12 днів червня вже відвантажили. На липень поки законтрактовано 500 тис. тонн української кукурудзи, можна прогнозувати, що експорт  у червні перевищить 1 млн тонн.  Трейдери свідчать, що попит на кукурудзу невисокий, продати в Єгипет чи ЄС зараз складно. Пропозиції по ринку вистачає. Світовий ринок поступово переходить у неактивну фазу, коли покупці фуражної групи вже орієнтуються на новий врожай пшениці та ячменю, а не на кукурудзу”, – зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

Минулий тиждень кукурудза торгувалася в умовному діапазоні  170-173$/т, але цінники опустилися нижче 170 $/т під кінець тижня. Середні ціни на малих портах становили 167-170$/т.

Наприкінці червня ціни можуть впасти нижче 160 $/т на малій воді (Рені, Ізмаїл). В глибоководних одеських портах можна очікувати попит на партії кукурудзи в 1-2 тис. тонн по ціні 156-158$/т, менші партії будуть котируватися у діапазоні 150-155$/т.

Раніше повідомлялося, що Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш занепокоєний тим, що Росія 17 липня вийде з угоди, яка дозволяє безпечний експорт зерна і добрив в час воєнних дій з трьох українських чорноморських портів. 

Як нагадує Graintrade,  щоби переконати Росію згодитися на Чорноморську зернову угоду, було підписано трьохрічний меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким посадовці ООН погодилися допомогти Росії з експортом її власних харчових продуктів та добрив.

Хоча російський експорт продовольства та добрив не підпадає під дію заходів западу, введених після вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Москва заявляє, що обмеження на платежі, логістику та страхування стали перешкодою для поставок.

Серед вимог, які висуває Росія – відновлення експорту аміаку через трубопровід до українського порту “Південний” і підключення “Россельхозбанку” до міжнародної платіжної системи SWIFT.

За заявою представника ООН, організація сприяла збільшенню російського експорту продовольства та добрив, забезпечивши стабільний потік суден до російських портів та знизивши фрахтові та страхові тарифи, але такого не можна сказати щодо експорту з України, де ставки фрахту та страхові внески перевищують рівні аналогічних російських в рази і вже досягають 20-30% від вартості зерна, а потік кораблів зменшився до мінімуму з моменту вступу угоди в дію. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы