В 2023 року імпорт продовольства зросте до 1,98 трильйона доларів

Новини Украина В 2023 року імпорт продовольства зросте до 1,98 трильйона доларів

Опубліковано:


Глобальне виробництво продовольства має збільшитися, але скорочення імпорту в найбільш уразливих країнах викликає занепокоєння, йдеться у доповіді, опублікованій Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО).

Згідно з прогнозами, цього року світові витрати на імпорт продовольства досягнуть нового рекорду, хоча зростатимуть набагато повільніше, ніж минулого року. Причина цього – зниження попиту за рахунок зростання світових цін, спричиненого підвищенням котирувань на фрукти, овочі, цукор та молочні продукти. Цей вплив відчувається найсильніше в економічно вразливих країнах.

За оцінками ФАО, 2023 року глобальні витрати на імпорт продовольства зростуть до 1,98 трильйона доларів, що на 1,5 відсотка більше, ніж 2022 року. 2022 року вони зросли на 11 відсотків, а 2021 року – на 18 відсотків.

У той час як імпорт продовольства країнами з розвиненою економікою продовжує зростати, імпортні витрати групи найменш розвинених країн, за прогнозами ФАО, цього року скоротяться на 1,5 відсотка.

Доповідь ФАО вказує на ймовірне збільшення виробництва у більшості категорій, включаючи рис, фуражне зерно, олійні культури, молоко, цукор, м’ясо, рибу та рибопродукти. Однак світове виробництво пшениці може знизитись у порівнянні з рекордним показником минулого сезону.

Незважаючи на цей загалом позитивний прогноз, світова сільськогосподарська галузь залишається вразливою до таких потрясінь, як екстремальні погодні явища, геополітична напруженість, зміни в політиці та на інших товарних ринках. Це може порушити складний баланс попиту та пропозиції та вплинути на ціни та глобальну продовольчу безпеку.

Нагадаємо, що до війни за обсягами експорту Україна входила до п’ятірки найбільших експортерів зернових у світі. Експерти  зазначали, що країна експортувала ¾ від того, що виробляли, оскільки внутрішнє споживання зернових становило всього 20–25%. Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 14% кукурудзи і понад 47% соняшникової олії. 

Підраховано, що понад 400 млн людей у світі залежать від поставок продовольства з України, а повномасштабні бойові дії на її території становлять серйозну загрозу глобальній продовольчій безпеці.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы