
Опубліковано:
Українська зернова асоціація створила Міжнародний благодійний фонд, який покликаний допомогти українським аграріям розмінувати свої поля. Зібрані кошти не можуть бути направлені на жодні інші цілі.
На сьогодні близько 6 млн га с/г земель в Україні зазнали впливу війни – заміновані, забруднені, окуповані чи на них ведуться бойові дії. Експерти вважають, що на розмінування території потрібно десяток років і близько $9-12 млрд. Українські аграрії, які й так зазнали великих втрат від війни, а потім і від блокади українських портів, не змозі в більшості випадків своїми силами розмінувати власні поля. Втрата цих земель для вирощування зерна матиме колосальні наслідки для аграрного сектору, економіки країни, добробуту аграріїв та доступності продовольства для десятків та сотень мільйонів людей у світі, які покладалися на постачання зерна доступної якості з України.
Оскільки світ потребує українського зерна, а українські аграрії хочуть повернутися якомога швидше до його вирощування, УЗА вирішила створити Благодійний фонд, який покликаний допомогти гуманітарному розмінуванню сільськогосподарських земель України.
Зібрані Благодійним фондом УЗА кошти будуть спрямовуватися виключно організаціям, які навчають саперній справі, безпосередньо проводять розмінування або ж спеціалізованим фондам, які фінансують проекти з розмінування в Україні. Наголошуємо щодо використання коштів Міжнародним Благодійним фондом УЗА – зібрані кошти не можуть бути направлені на жодні інші цілі, окрім розмінування, зокрема не можуть бути направлені на закупівлю зброї.
Раніше Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що уряд мобілізує всі ресурси для формування комплексної політики розмінування. « Зараз основні зусилля сконцентровано на: Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Черкаській областях. З підтримкою донорів та міжнародних партнерів ми поставили за мету відновити господарську експлуатацію 165 тис. га до кінця 2023 року і 305 тис. га до кінця 2024 року», – зазначила посадовець.