USAID рекомендує цифрову платформу для пошуку джерел фінансування

Новини Украина USAID рекомендує цифрову платформу для пошуку джерел фінансування

Опубліковано:


Наразі одним з основних викликів для агровиробників є фінансування. Програма USAID АГРО підтримує розвиток цифрових інструментів, які допомагають налагодити взаємовигідну комунікацію між учасниками ринку. Одним із таких фінтех рішень є платформа AgriAnalytica. Про це йдеться на сторінці USAID АГРО в Facebook.

 AgriAnalytica допомагає агровиробникам: 

• отримати доступ до фінансування, державної чи грантової підтримки

• покращити фінансові аспекти роботи господарства (ведення бухгалтерії, розробка бізнес планів)

• придбати необхідну для господарства продукцію

• реалізувати врожай

Платформа покращує комунікації між фермерами та банками, фінансовими установами, постачальниками, трейдерами. Якщо в звичному форматі фермер хоче подати заявку на фінансування, йому доведеться фізично прийти в декілька банків: зібрати та проаналізувати умови, заповнити заявки.

AgriAnalytica вдалося ці процеси перевести в онлайн і максимально спростити. Якщо аграрій раніше не готував фінансову звітність для підприємства, йому допоможе модуль Аgri: Бухгалтерія, що дозволить вести повноцінний бухгалтерський облік та стати прозорим для банку. Цей процес автоматизований, тому не потребує багато часу, а консультанти платформи надають всебічну підтримку.

Далі у переліку пропозицій фінансових установ-партнерів фермер переглядає умови, обирає прийнятні для себе варіанти, та подає заявку, сформовану автоматично на основі інформації про господарство. Завдяки платформі у агровиробника є зв’язок з фінансовими установами безпосередньо щодо свого запиту. Не потрібно шукати відділення, менеджерів, доступні фінансові програми тощо – достатньо лише заповнити заявку онлайн і вона точно потрапить до спеціаліста на опрацювання. Що важливо, форма заявок відповідає вимогам банку для оцінки та прийняття попереднього рішення про кредит. 

Таким чином, аграрій економить час та ресурси на підготовку повного пакету документів та доставку у банк до отримання попереднього рішення. Також, заявку можна подати водночас у кілька фінансових установ та обрати найвигіднішу пропозицію. Банки також можуть розширити базу клієнтів-агровиробників: пропонуючи цільові програми саме для агробізнесу та вигідні кредитні умови.

Наразі в AgriAnalytica зареєстровано понад 17 000 аграріїв та більше 40 фінансових установ.

Загалом, платформа вже допомогла агровиробникам залучити 2,45 млрд грн, з них 150 млн – за перший квартал 2023 року. Дізнатися про можливості фінансування та інші продукти АgriAnalyticа можна за посиланням: agrianalytica.com/uk/ 

Раніше повідомлялося, що за 2023 рік понад 5 тис. аграріїв отримали кредитів на суму 20 млрд 149 млн грн, у тому числі за програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 11 млрд 54 млн грн.

Найбільший обсяг кредитів отримали виробники з таких регіонів:

    Київщина (6,3 млрд грн),

    Вінниччина (2,7 млрд грн),

    Кіровоградщина (1,4 млрд грн),

    Одещина (1,3 млрд грн),

    Дніпропетровщина (1,3 млрд грн).

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы