USAID надасть фермерам 12 тис. тонн нітроамофоски безкоштовно

Новини Украина USAID надасть фермерам 12 тис. тонн нітроамофоски безкоштовно

Опубліковано:


Уряд США через Програму АГРО безоплатно надасть мінеральні добрива українським агровиробникам на осінню посівну кампанію. Кожен учасник програми зможе отримати 1 тонну нітроамофоски (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення. Загалом українським агровиробникам надають 12 000 тонн добрив.

За підтримки Мінагрополітики України реєстрація на отримання допомоги вже розпочалася в Державному аграрному реєстрі (ДАР). Заявки приймаються виключно через ДАР, у розділі “Доступні програми” – “Добрива NPK від USAID АГРО, 2023”. Реєстрація буде тривати до вичерпання планових обсягів добрив. Отримати допомогу можуть агровиробники, які:

    мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій),

    вирощують зернові або олійні культури,

    зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства.

20 липня 2023 року Програма USAID АГРО проведе відкритий вебінар про умови та отримання допомоги (захід буде анонсовано додатково на ресурсах АГРО).

До війни Україна забезпечувала внутрішні потреби в азотних добривах на 75%. Однак у зв’язку з повномасштабним вторгненням виробництво скоротилось через логістичні проблеми, розрив виробничих ланцюгів та зростання вартості сировини. Це обмежило доступ мікро, малих та середніх фермерів до добрив. USAID допоможе забезпечити господарства необхідними добривами восени та продовжувати роботу наступного року.

Нагадується, що надання міндобрив є частиною масштабніших заходів Програми USAID АГРО у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна. У 2022 році USAID започаткував Ініціативу у відповідь на загальносвітову продовольчу кризу, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією війни. Навесні 2023 року понад 8200 українських агровиробників вже отримали від USAID понад 6 300 тонн добрив, а також насіння для посіву понад 48 300 гектарів соняшника та 15 000 гектарів кукурудзи.

В умовах війни та блокування росією українських портів, що веде до скорочення надходжень аграрних підприємств, ключовою проблемою українських аграріїв стало отримання фінансування для збереження, відновлення та розвитку виробництва. Законопроєкт спрямований на вирішення цієї проблеми шляхом запровадження  електронних аграрних розписок, як неемісійних цінних паперів. При цьому законопроєкт не скасовує дію Закону України «Про аграрні розписки», тому традиційні паперові аграрні розписки продовжать використовуватись. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы