
Опубліковано:
За ініціативи Мінагрополітики і Державного агентства меліорації та рибного господарства відбувся круглий стіл «Розвиток національної марикультури». На ньому було презентовано експериментальний проєкт з розвитку аквакультури, який передбачає оренду морської акваторії .
Учасники заходу обговорили перспективні акваторії, а також сучасні напрями та технології марикультури, аукціони на оренду акваторій внутрішніх морських вод шляхом електронних торгів. Також було презентовано експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури.
За словами заступника Міністра агрополітики Віталія Головні, експеримент триватиме два роки, тому потрібно зрозуміти, які в України можливості у сфері марикультури. «Експериментальний проєкт з розвитку марикультури – прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури. Сьогодні ми презентуємо акваторії, в яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Нам також важливо зрозуміти перспективи України в світовій торгівлі в галузі марикультури», – зазначив посадовець.
Як зауважили учасники круглого столу, Україна – морська держава, і марикультура – перспективний напрямок розвитку нашої економіки. Але в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тому Мінагрополітики та Держрибагенство ініціювали такі законодавчі зміни, і була прийнята відповідна постанова Уряду.
Раніше представники наукової спільноти наголошували: стабільне використання потенціалу галузі в Азовському та Чорному морях можливе лише при раціональному підході і відтворенні живих водних ресурсів та широкому розвитку марикультури.
Внаслідок негативного антропогенного впливу значно скоротилися площі та зменшилася продуктивність нерестилищ в Азово-Чорноморському басейні. Зменшення кормової бази, площ нагулу та відтворення цінних видів риб, внаслідок інтенсивного забруднення води і донних відкладів нафтопродуктів, зумовило скорочення обсягів їх добування в басейні.