
Опубліковано:
Нещодавно Урядом було внесені зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9», про що інформує УКАБ. Зокрема, для бізнесу на деокупованих територіях наразі передбачається:
компенсація відсотків до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу;
збільшення строку кредитування на інвестиційні цілі – до 10 років;
збільшення ліміту програми до 150 млн грн (для підприємств, які зазнали руйнувань і працюють на деокупованих територіях).
Для переробних підприємств (за всіма КВЕД Секції С) та для проєктів підвищення енергоефективності передбачається:
компенсація відсотків до рівня 5-7-9%;
збільшення терміну кредитування на інвестиційні цілі – до 10 років;
збільшення ліміту програми до 150 млн грн.
Ставка на інвестиційні цілі залишається на рівні 5-7-9%, на фінансування оборотних коштів – встановлюється на рівні 13% річних.
Разом з тим, й досі залишається невирішеним питання збільшення ліміту суми кредитування хоча б до 135 млн грн. Така сума була визначена за результатами опитування бізнесу, який потребує залучення додаткових коштів під посівні та збиральні кампанії.
Раніше повідомлялося, що з початку року майже 11 тисяч українських агропідприємств одержали 54,6 мільярдів гривень банківських кредитів на розвиток господарств. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» 8,5 тис підприємств профінансовано на 32,3 мільярдів гривень.
Найбільший обсяг кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9» отримали аграрії таких областей:
Кіровоградська – 3,7 млрд гривень виділено для 1 208 господарств;
Вінницька – 3,4 млрд гривень – для 963 господарств;
Одеська – 3,24 млрд гривень – для 789;
Київська – 3,06 млрд гривень – 652 господарств.